Čukarički - Napredak; Foto: MN Press

Čukarički napadao, ali nije umeo da postigne gol Napretku – “Đavoli” nokautirali TSC

Fudbaleri Čukaričkog i kruševačkog Napretka remizirali su rezultatom 0:0 u drugoj utakmici 12. kola Superlige Srbije. Meč na Banovom brdu nije opravdao očekivanja od dva tima koja su umela često da igraju na veliki broj golova. Ali, ne i ovog puta.

Konkretno, Čukarički je igrao GG u svakom od prethodna četiri meča u domaćem prvenstvu, dok je Napredak imao četiri “gol-gol” utakmice od poslednjih šest. Ali, ove večeri nije bilo “baruta” u ova dva tabora.

Konkretniji i ofanzivniji je bio domaći tim, koji je osim poseda lopte od 60 odsto imao i čak 13 šuteva ka golu rivala, naspram šest Kruševljana. Prednosti je bilo i u kornerima (7:3), ali ono što se broji na kraju je ostalo na “nuli”.

Čuka je i dalje na četvrtom mestu, sa 19 bodova, dva boda više od petoplasiranog Partizana, ali i čak tri utakmice više. Napredak, pak, je na 12. poziciji na tabeli sa 13 osvojenih bodova.

Šok za TSC

U poslednjoj utakmici večeri (prva je bila “petarda” Crvene zvezde protiv Radničkog iz Niša), TSC je doživeo poraz na svojoj areni u Bačkoj Topoli od kragujevačkog Radničkog 1923 rezultatom 2:0 (1:0).

Sama kvota na pobedu gostujućeg tima koja je iznosila 4.80 dovoljno govori o tome kakvo smo iznenađenje videli u ovom susretu. Tim Feđe Dudića je potpuno nadigrao favorizovanog domaćina, učesnika grupne faze Lige konferencije i odneo kući sva tri boda.

To je najavio Luka Stankovski već u drugom minutu, kada je zatresao mrežu vojvođanske ekipe. Iako je TSC imao veći posed i kontrolu igre, rezultat je bio na strani rivala.

Čak se ta razlika u drugom delu smanjila, pa je Radnički mogao i ranije da reši utakmicu. Promašivao je šanse, ali je drugu realizovao u 84. minutu. Tada je Golijanin slomio svaki otpor TSC-a i postavio konačan rezultat.

Bačkotopoljani ostaju na 8. mestu sa 16 osvojenih bodova, dok je Radnički 1923 sada na 5. poziciji sa 17 bodova.