Reaal AtletikoReaal Atletiko

Derbi Madrida odlučen posle VAR-a u 96. minutu: Kurtoa pogođen čudnom kesom (VIDEO)

Derbi Madrida između Reala i Atletika odigran je bez pobednika 1:1. Pored gola na samom kraju meča u 96. minutu, ovu utakmicu obeležile su i nemile scene.

Nakon što je Eder Militao postigao gol za vođstvo Reala u 64. minutu, atmosfera se znatno napela, a navijači Atletika su postali nervozniji.

U jednom trenutku, Tibo Kurtoa, golman Reala, našao se na meti najvatrenijih pristalica, koje su ga gađale raznim predmetima dok je odugovlačio sa izvođenjem lopte. U toku incidenta doletelo je nekoliko upaljača, kao i jedna kesa s nepoznatim sadržajem.

Sudija je ubrzo odlučio da povuče igrače u svlačionicu zbog uzburkane situacije. Neki igrači Atletika su prišli do tribina i pokušali da rasteraju snimatelje i fotoreportere, a jedan od njih je čak udario reportera pored terena.

Trener Atletika, Dijego Simeone, pokušao je da smiri strasti među ultrama, ali je situacija ostala napeta.

Kada se činilo da će tri boda otići na Santijago Bernabeo u 96. minutu Hoakim Korea je doneo veliko slavlje svojim navijačima.

Isprava je sudija poništio gol, ali je nakon toga dobio poziv iz VAR sobe, posle čega smo videli da ipak nije bilo ofsajda i moglo je da nastane opšte slavlje.

Da sve bude na kraju upotpunjeno potrudio se i Markos Ljorente, koji je u 98. minutu dobio direktan crveni karton zbog divljačkog starta.