Real Madrid's Jude Bellingham, left, listens to his head coach Carlo Ancelotti during the UEFA Super Cup Final soccer match between Real Madrid and Atalanta at the Narodowy stadium in Warsaw, Poland, Wednesday, Aug. 14, 2024. (AP Photo/Darko Vojinovic)
Belingem i Anćeloti (Foto: Beta/AP Photo/Darko Vojinovic)

Real primio dva gola za minut i strepeo za pobedu, Gudelj igrao ceo meč u trijumfu Sevilje (VIDEO)

Real je uz dosta muka slavio u Madridu protiv Alavesa sa 3:2 (3:0), u meču 7. kola španske Primere koji je imao izuzetan finiš. Madriđani su vodili čak sa 3:0 sve do 85. minuta kada su neshvatljivo primili dva gola u kratkom vremenskom periodu i zabrinuli svoje navijače.

Izgledalo je da neće biti problema za još uvek aktuelnog šampiona Španije jer su Lukas Vaskez u prvom, Mbape u 40. i Rodrigo u 48. doneli lepu prednost slavnom klubu. Alaves se u većem delu meča branio, a onda u finišu dobro “zakuvao” utakmicu.

Prvo je Benavidez smanjio u 85, a zatim samo što se krenulo sa centra i iskusni Kike Garsija se upisao u strelce za 3:2. Gosti, ipak, nisu imali snage za totaalni preokret pa su bodovi nekako ostali u Madridu. Real je pobedom prišao na bod lideru Barseloni, ali uz utakmicu više.

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Valjadolid rezultatom 2:1. Domaćin je poveo autogolom Davida Toresa već u sedmom minutu, ali je to neutralisao Kike Peres u 56. i doneo nam vrlo neizvesnu završnicu susreta.

Ona je pripala Sevilji, koja je došla do sva tri boda pogotkom Čidera Ejuke u 85. minutu. U 90. je štoper Markao dobio drugi žuti karton, pa je Sevilja tokom sedam minuta nadoknade bila sa igračem manje. I uspela da se odbrani.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj, koga nije bilo na poslednja dva spiska selektora Dragana Stojkovića, odigrao je ceo meč za tim iz Andaluzije. Završio ga uz prosečnu partiju i sa žutim kartonom pokraj svog imena.

Gudeljev tim je skočio na 12. na tabeli sa osam osvojenih bodova, a Valjadolid je ostao na tek 18. poziciji sa tri boda manje. U istom terminu, Valensija i Osasuna su u Valensiji odigrali nerešeno 0:0. Osasuna je posle remija sedma sa 11 bodova, a Valensija je tek na 17. mestu sa pet poena.