Navijači Slovana iz Bratislave; Foto: MN Press

Borac dobio penal-dramu u Albaniji: Ludogorec se tresao 95 minuta, Šehovića izbacio prvak Moldavije

Poznati su svi učesnici druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona, a u sitne sate tamo je uspeo da se plasira i Borac iz Banjaluke. U skandaloznom meču u Elbasanu, gde se skandiralo “Ubij Srbina”, Banjalučani su preživeli produžetke i penalima savladali ekipi Egnatije, te se tako plasirali u sledeću rundu.

Domaći su poveli golom Ibrahimoglua u 17. minutu, da bi u 30. izjednačio Jovo Lukić. Lorunjon Dukuo je u 82. minutu doneo 2:1 i to je bilo dovoljno za produžetke.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova, te su se izvodili jedanaesterci, a tu su srećniji i spretniji bili gosti iz Banjaluke. Igrači Egnatije su se raspali i pogodili su samo jedan penal, dok su svi igrači Borca bili precizni sa 11 metara i tako su zakazali dvomeč protiv solunskog PAOK-a.

Makedonci se uzalud “ložili”

Slovan iz Bratislave koji je nadigrao makedonsku Strugu. Slovaci su ostvarili duplu pobedu, jer su nakon 4:2 na svom terenu slavili trijumf i u gostima u Severnoj Makedoniji rezultatom 2:1.

Slovan je do pobede ove večeri došao golovima u prvih 35 minuta. Najpre je Vladimir Vajs junior bio strelac na asistenciju Streleca u devetom minutu. Da bi autogolom Ristevskog u 34. bilo 0:2 na “Biljaninim izvorima” u Ohridu.

Sve što su domaći uspeli da urade do kraja bio je gol Kompaorea u 85. minutu, čime su tek skinuli “nulu” sa semafora. I sele se u kvalifikacije za Ligu Evrope, gde će imati takođe ulogu autsajdera. Slovan nastavlja svoj put ka Ligi šampiona, mada je i on gotovo nemoguć, a sledeći rival biće mu slovenački prvak Celje.

Umalo velika senzacija

Ludogorec je u Gruziju na noge Dinamo Batumiju odneo prednost od 3:1 iz Bugarske, ali je umalo na “Adjarabet areni” sve prokockao i dozvolio najveću senzaciju u dosadašnjem, doduše kratkom, toku sezone. Gruzini su u revanšu slavili sa 1:0, ali su vodili već od trećeg minuta golom Vladimera Mamučašvilija.

I u narednih 95 minuta sa nadoknadom domaći su imali veći posed, više šuteva ka golu rivala i mnogo zrelije šanse, ali nije bilo gola. “Luda šuma” je nekako preživela i prošla u drugu rundu gde će igrati dvomeč sa Dinamo Minskom.

Srbin doživeo tešku eliminaciju

Srpski internacionalac Zlatan Šehović je doživeo blamažu jer ga je sa Ordabasijem iz Kazahstana izbacio moldavski Petrokub. Nakon 0:0 u Šimkentu, u revanšu je u Kišinjevu bilo minimalnih 1:0 za Moldavce.

Jedini gol na utakmici postigao je Teodor Lundu u 34. minutu. Zlatan Šehović je na terenu bio 87. minuta, ali nije zaslužio prelaznu ocenu za svoj nastup.