DRAGAN STOJKOVIC PIKSI selektor i trener fudbalera reprezentacije Srbije na prijateljskoj utakmici protiv Belgije na stadionu Den Dref, Leuven 15.11.2023. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Reprezentacija, Srbija, Belgija, Prijateljska utakmica
Dragan Stojković Piksi; Foto: MN Press/Marko Metlaš

Mandarić doveo Piksija na derbi Superlige: Voša i Čuka odigrali muški i remizirali – preokret u Pančevu

U derbiju 28. kola Superlige Srbije Vojvodina je dočekala Čukarički na stadionu “Karađorđe” i videli smo podelu bodova rezultatom 1:1 (1:1). Vrlo burnom meču u Novom Sadu, prisustvovao je selektor Srbije Dragan Stojković Piksi, koji je bio gost novog potpredsednika Vojvodine Milana Mandarića i predsednika Dragoljuba Zbiljića.

Kada je reč o samoj utakmici, zanimljivije je bilo prvo nego drugo poluvreme, jer smo u prvom delu meča videli oba pogotka. Domaće je u vođstvo Mihailo Ivanović u 16. minutu, dok je već u 25. poravnanje doneo Igor Miladinović.

U drugom poluvremenu je bilo šansi na obe strane, a možda najbolju je propustio u nadoknadi Uroš Nikolić. Imao je izglednu situaciju sa desne strane, doduše pomalo iskosa, ali je lopta otišla visoko pored desne stative.

Tokom celog meča je bilo nekoliko vrlo spornih sudijskih odluka, zbog čega su nezadovoljniji bili domaći igrači i navijači. U više navrata su tražili jedanaesterac, ali ga nisu dobili, niti se VAR oglašavao. O njihovom nezadovoljstvu najbolje govori slika nakon poslednjeg sudijskog zvižduka kada su gotovo svi okružili sudiju Živkovića i to svakako nisu bile prijatne scene.

Preokret u Pančevu

Pola sata kasnije počeo je meč u Pančevu, između dve poslednjeplasirane ekipe na tabeli. Železničar je ugostio Radnik iz Surdulice i na kraju trijumfovao rezultatom 3:1 (3:1). Interesantno, sva ti gola videli smo u prvom poluvremenu, uz veliki preokret domaćeg tima.

Radnik je poveo već u četvrtom minutu golom Borka Duronjića. Međutim, jasno je bilo da će se Železničar pitati za sve, pa smo videli preokret već do praka prvog dela. Tačnije, sa tri gola u razmaku od osam minuta.

Najpre je u 33. minutu Lazar Lazar Romanić izjednačio, a dva minuta kasnije je Eugen Pavlov doneo preokret. Sve je začinio Romanić četiri minuta pre odlaska na veliki odmor kada je doneo 3:1.

Železničaru je ovo prva pobeda sa novim trenerom Sinišom Dobrašinovićem, sa kojim će pokušati da obezbedi opstanak. Trenutno je pančevački tim na 15. mestu sa 26 osvojenih bodova, dok je Radnik poslednji sa samo 14 bodova.