MARKO GOBELJIC fudbaler OFK Beograda na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Cukarickog na stadionu Kraljevica, Zajecar, 09.08.2024. godine Foto: Mladjan Ivanovic/ MN PRESS Fudbal, OFK Beograd, Superliga Prvenstvo Srbije, Cukaricki
Suspendovan: Marko Gobeljić (Foto: MN press)

OFK Beograd odstranio Gobeljića iz ekipe, pa pobedio IMT u trileru od 7 golova u Zaječaru

OFK Beograd je dočekao IMT sa Novog Beograda u Zaječaru i slavio sa 4:3 (2:1), a u sastavu tima sa Karaburme nije bilo Marka Gobeljića, koji je suspendovan od strane kluba nakon što je na 174. večitom derbiju u ponedeljak navijao za Crvenu zvezdu.

Nekadašnjeg desnog beka srpskog šampiona kamere su snimile na severnoj tribini sa navijačima crveno-belih, a na poziv Gelora Kange sišao je i na atletsku stazu i sa megafonom u ruci vodio navijanje.

Taj gest odmah je izazvao polemiku u javnosti, a klub sa Karaburme je reagovao sredinom prošle nedelje tako što je kaznio Gobeljića, uprkos tome što se javno izvinio za gest.

Iskusni desni bek trebalo bi da se vrati u sastav u sledećem kolu kada “Romantičari” budu gostovali u Nišu protiv Radničkog 4. oktobra, a moglo bi lako da se desi da tamo otputuju kao drugoplasirana ekipa na tabeli posle desetog kola i nastavka pobedničke serije.

Mlada ekipa sa Karaburme pobedila je u zanimljivoj i otvorenoj utakmici IMT, iako su gosti prvi poveli preko Do Kouta u 16. minutu. Romantičari su do odlaska na odmor preokrenuli rezultat pogocima Zvezdinih klinaca Mituljkića u 37. i Vukićevića u 45. minutu.

Gleofilo Flajter iz Surinama je nastavio golgetersku seriju od dolaska na Karaburmu, pa je svom kontu dodao još dva pogotka u 58. i 69. minutu za 4:1. Zatim se tim Sima Krunića opustio i primio dva brza pogotka preko Krstića u 73. i Kura u 76. minutu iz penala, ali je do kraja uspeo da sačuva prednost.

Romantičari su posle četvrte pobede u nizu izbili na drugo mesto iza Crvene zvezde sa 22 boda, dok IMT ostaje na pretposlednjem mestu na tabeli sa osam bodova.