Stefan Savić
Savić i Crnogorci slave (Foto: Beta/AP Photo/Mindaugas Kulbis)

Raste pritisak na Piksija i Orlove: Crnogorci s desetoricom pobedili Bugarsku

Reprezentacija Crne Gore savladala je u Podgorici Bugarsku sa 2:1 u sklopu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj sledeće godine. Pogodak odluke postigao je Stevan Jovetić u šestom minutu nadoknade, a domaći su do trijumfa stigli sa igračem manje.

Crnogorci su ovim trijumfom uspeli i da prestignu Srbiju na drugom mestu na tabeli naše kvalifikacione grupe posle dva vezana kiksa Orlova u mečevima sa Mađarskom i Bugarskom.

Vodeći pogodak Savića stigao je u finišu prevog poluvremena kada je štoper Atletika iz drugog pokušaja posle kornera smestio loptu u mrežu Bugara.

Gosti su bili agilniji u drugom poluvremenu, a najbolju šansu su propustili u 61. minutu. Igor Vujačić je faulirao igrača Bugarske i dobio drugi žuti karton (isključenje), ali je najbolji igrač gostiju Kiril Despodov loše šutirao u 61. minutu, odbranio mu je udarac golman Mijatović.

Ipak, ništa čuvar mreže Crnogoraca nije mogao u 79. minutu kada je rezervista Borukov poravnao na 1:1. Činilo se da će se meč završiti ovim rezultatom, ali su uporni Crnogorci uspeli da stignu do podviga i pobede sa desetoricom pogotkom Stevana Jovetića u šestom minutu nadoknade.

Mlčadenu Krstajiću se posle ovog poraza smeši otkaz na klupi Bugarske, koja je zakovana za dno tabele u naše kvalifikacione grupe.