Valverde Ančeloti Real Madrid; Foto: Beta/AP/Manu Fernandez

Real se preznojavao u Madridu, ali je pao imenjak iz Valjadolida – Atletiko pregazio Đironu

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Valjadolid rezultatom 3:0 (0:0), u utakmici 2. kola španskog prvenstva.

Uopšte nije bilo tako lako kao što konačan rezultat pokazuje, jer je “kraljevski klub” u prvom poluvremenu bio podjednako jalov kao u prvom kolu protiv Majorke (1:1). Čak je Valjadolid mogao do šoka na “Santjago Bernabeu” da nije na gol-crti bilo Tiba Kurtoe.

Kada je preživeo neke situacije pred svojim golom, Real je poveo u 50. minutu golom Federika Valverdea. Tada je sve bilo lakše, a tek u samom finišu je prednost udvostručio Braim Dijas, golom u 88. minutu. Konačan rezultat postavio je Endrik svojim prvencem u šestom minutu nadoknade vremena, na dodavanje Dijasa.

To je prva pobeda Reala ove sezone u ligi i sa četiri boda zauzima treće mesto sa četiri osvojena boda. Valjadolid je osmi sa jednim bodom manje.

Atletiku mali derbi kola

Istim rezultatom Atletiko Madrid je savladao Đironu. U duelu dva učesnika grupne faze Lige šampiona nije bilo mnogo neizvesnosti, odnosno, jeste samo do 39. minuta. Tada su “jorgandžije” došle u prednost golom Antoana Grizmana i to je bilo ključno za krajnji ishod.

Već u trećem minutu nastavka je Markos Ljorente duplirao vođstvo i, praktično, rešio utakmicu. Đirona nije imala odgovor i ostala je do kraja na “nuli”. Atletiko se nije zaustavio, već je u nadoknadi vremena realizovao kontru, tačnije, Koke je postavio konačan rezultat na dodavanje Ljorentea.

Tim Dijega Simeona je upisao prvi trijumf u sezoni, nakon uvodnih 2:2 protiv Viljareala, te sada ima četiri osvojena boda. Đirona je ostala na samo jednom, osvojenom u prvoj rundi protiv Betisa (1:1).

Leganes pobedio Las Palmas, remi Alavesa i Betisa

Fudbaleri Leganesa pobedili su na svom terenu Las Palmas 2:1. Domaćin je poveo golom Huana Krusa u 71. minutu, a prednost je udvostručio Enrik Frankesa u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Sandro Ramires u trećem minutu nadoknade vremena.

Pobednički tim je promašio i jedanaesterac, u 54. minutu je to učinio Dani Raba. Leganes sada ima četiri boda na petom mestu na tabeli, a Las Palmas ima bod na 14. mestu.

Fudbaleri Alavesa i Betisa odigrali su bez pogodaka – 0:0. Alaves je utakmicu završio sa desetoricom, pošto je srpski fudbaler Aleksandar Sedlar dobio crveni karton u 86. minutu. Betis je u prva dva kola zabeležio dva remija i sa dva boda je 10. na tabeli, a Alaves ima bod na 17. mestu.