Printscreen: IG/ balkanskinavijaci

Rjeka i Hajduk odigrali bez golova: Navijači se postarali da bude zanimljivije na ulicama nego na terenu

Rijeka i Hajduk su imali šansu da se izdvoje na vrhu tabele hrvatskog šampionata, ali je njihov duel na Rujevici okončan bez golova – 0:0. Ovaj rezultat je najviše obradovao Dinamo, koji se sada nalazi na samo dva boda zaostatka za vodećim dvojcem posle osmog kola.

Uprkos velikom značaju meča, utakmica je bila prilično nezanimljiva, sa samo dve ozbiljne prilike u prvom poluvremenu. Oba tima su se primarno fokusirala na to da ostanu neporažena, što je rezultiralo ovakvim ishodom.

Hajduk se suočio s ozbiljnim problemima u napadu, pošto nisu zabeležili nijedan šut u okvir gola. Rijeka je bila nešto aktivnija, a Komnen Andrić je predvodio njihov napad, ali ni on nije uspeo da stvori ozbiljnu priliku. Andrić je napustio teren u 75. minutu, dok je Mladen Devetak odigrao ceo meč uz levu aut liniju.

Na kraju, ovaj derbi neće ostati zapamćen po uzbuđenju, ali sigurno će imati uticaja na dalju borbu za titulu, posebno s Dinamom koji se polako prikrada vrhu tabele. Takođe zanimljivo je bilo i izvan terena gde su se sukobile navijačke grupe.

Na dan utakmice u Rijeku je očekivano stigla i Torcida.

Najvatreniji navijači Hajduka okupili su se kod Kantride i krenuli ulicom prema Rujevici, kada ih je zaustavila interventna policija. Navijačke stranice na Fejsbuku javljale su da je došlo do sukoba i hapšenja, a objavljen je i video Torcide u Rijeci.

Prema informacijama sa društvenih mreža, u blizini je bila i velika grupa Armade koja se brzo okupila kada je dojavljeno da je Torcida stigla u grad, ali srećom nije došlo do direktnog obračuna Riječana i Splićana.