Nikola Milenković; Foto: Beta/AP/Rui Vieira

Šumari čekali Blekija da posle 55 godina pokore Enfild: Vila od 0:2 do 3:2, Halandu stativa zaustavila treći het-trik u nizu

Premijer liga je, realno, najbolja liga na svetu, pa je uvek zanimljivo imati svoje predstavnike u njoj, pogotovo kada pišu istoriju. Upravo to je ovog subotnjeg popodneva učinio Notingem Forest. Popularni “šumari”, predvođeni kapiten reprezentacije Srbije Nikolom Milenkovićem su srušili Liverpul na “Enfildu” pobedom rezultatom 1:0 (0:0).

Fudbaleri Foresta, predvođeni sjajnim Milenkovićem, do pobede su došli izuzetno čvrstom odbranom i golom u 72. minutu Jedini gol, nakon kontre koju je dobrom intervencijom omogućio Milenković, postigao je Kalum Hadson-Odoi u 72. minutu.

Ovo je prva pobeda Notingem Foresta u gostima protiv Liverpula još od 1969. godine.

Liverpul je drugi sa tri pobede i jednim porazom, a Notingem Forest četvrti sa po dve pobede i remija.

Umalo da Srbi imaju 2/2

Sekunde su nas delile od toga da se pohvalimo sa su Srbi u Premijer ligi imali 2/2, ali je Fulam našeg Saše Lukića remizirao je protiv gradskog rivala Vest Hema 1:1. Pobeda je “Kotidžersima” izmakla u 90+5. minutu.

Fulam Saše Lukića remizirao je protiv gradskog rivala Vest Hema 1:1, a pobeda im je izmakla u 90+5. minutu. Poveo je Fulam golom Raula Himeneza u 24. minutu, a izjednačenje Vest Hemu doneo je Deni Ings pogotkom u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Šta radi Erling Haland…

Ipak, uprkos pobedi Notingema u Liverpulu ili bilo čega drugog, ponovo će naslovnice da popuni Erling Haland. Norvežanin je nastavio svoj teror Premijer ligom i to sada i brojke pokazuju u punom sjaju.

Mančester siti je savladao Brentford rezultatom 2:1 (2:1), iako je gostujući tim poveo na “Etihadu” već posle 30 sekundi. Ipak, i ovog puta, baš kao i pre dve nedelje protiv Ipsviča, taj loš početak nije poremetio ekipu Pepa Gvardiole.

Naprotiv, imao je Erlinga Halanda koji je sa dva gola, u 19. i 32. minutu doneo preokret i novu, četvrtu, pobedu “građanima” u sezoni. Ali je i došao do, verovali ili ne, devetog pogotka u četvrtoj odigranoj utakmici ove sezone.

I pazite sad – Erling Haland trenutno u sezoni ima više datih golova nego bilo koji drugi klub u Premijer ligi! On je na koti devet, Liverpul i Čelsi su na sedam, Mančester junajted i Totenhem na šest… Prosto neverovatno!

I ne samo to, nego i golman Sitija Ederson ima već četiri asistencije! Primera radi, kreativac Mančester junajteda Entoni do sada ima tek tri…

Čudesni preokret Aston Vile od 0:2 do 3:2

Kakav spektakl na “Vila parku”! Aston Vila je izvela jedan od najvećih preokreta sezone protiv Evertona i pobedila 3:2.

Ništa nije ukazivalo na to posle prvih pola sata igre, kada su domaći igrači na terenu izgledali beznadežno, raspadnuto i bez igre. Everton je lako došao do vođstva 2:0 zahvaljujući sjajnom Meknilu koji je postigao prvi, a namestio Kalveru-Luinu drugi gol.

Tek u finišu prvog poluvremena izabranici Unaija Emerija počinju da se bude. A ko drugi bi ih pokrenuo nego najbolji igrač, Oli Votkins koji u 36. minutu smanjuje zaostatak. Isti igrač u 58. donosi i izjednačenje.

Dobru stvar je uradio španski trener kad je na poluvremenu ubacio veterana Barklija koji je dodao loptu Duranu a ovaj snažno opalio iz daljine, neodbranjivo, za potpuni preokret i pobedu. Naš Kosta Nedeljković je ceo meč presedeo na klupi za rezervne igrače.

Everton je i na drugom meču zaredom ispustio vođstvo 2:0 i na kraju izgubio.