SEID KORAC fudbaler Vojvodine Novi Sad na utakmici Superlige Prvenstva Srbije protiv Partizana na stadionu Partizana, Beograd 01.09.2024. godine Foto: Marko Metlas Fudbal, Partizan, Superliga Prvenstvo Srbije, Vojvodina Novi Sad

“Stara dama” slavila u Vojvođanskom derbiju uz gol koji se retko viđa u Superligi Srbije

Vojvodina, koja je od početka sezone imala oscilacije u formi, zabeležila je ubedljivu pobedu protiv Spartaka u Subotici sa 4:0 u Vojvođanskom derbiju. Ovim trijumfom, Novosađani su se probili na sedmo mesto Superlige Srbije sa 15 osvojenih bodova.

Novosadska ekipa je povela već u šestom minutu iz penala, koji je realizovao Bamidele. Spartak je potom ostao s igračem manje nakon isključenja Prijovića, što je dodatno otežalo situaciju domaćinu.

U 39. minutu, Seri je povećao prednost na 2:0, a isti igrač je u 59. minutu postigao treći gol. Konačni rezultat postavio je Dragan Kokanović u 73. minutu nakon centaršuta Đorđevića. Spartak je ostao na 14. mestu sa osam bodova.

O ovom golu će se pričati

Ipak više nego o rezultatu će se pričati o spektakularnom pogotku koji je za goste postigao Seri. Bio je to treći gol po redu za Vošu, postignut u 59. minutu, a tamnoputi fudbaler je uradio apsolutno sve sam.

Prvo je fenomenalnim driblingom izbacio jednog od odbrambenih fudbalera Spartaka, a zatim je to uradio još jednom. Nakon svega, krenuo je kao čunjeve da zaobilazi još dvojicu igrača Spartaka, pre nego što je imao otvoren pogled ka golu i posle čega je zatresao mrežu.

TSC je na svom terenu bio bolji od poslednjeplsiranog Jedinstva sa Uba – 2:0 (0:0). Golove za srpskog predstavnika u Ligi konferencije postigli su Mbungu u 69. i Banjac u 74. minutu.

Ranije danas, fudbaleri Napretka pobedili su u Kruševcu ekipu Novog Pazara sa 2:1 (0:1). Gosti su poveli golom Rodnija Antvija u 45. minutu. Napredak je do izjednačenja stigao pogotkom Nebojše Bastajića u 49. minutu, da bi pobedu domaćem timu doneo Filip Krstić u 92. minutu.