Leverkusen's Jonathan Tah, left, and Stuttgart's Deniz Undav, right, challenge for the ball during German Bundesliga soccer match between Bayer 04 Leverkusen and VfB Stuttgart in Leverkusen, Germany, Saturday, April 27, 2024. (Marius Becker/dpa via AP)
Deniz Undav (desno) strelac za Švabe (Foto: Beta/Marius Becker/dpa via AP)

Štutgart je mnogo ozbiljan: Zvezdin rival “petardirao” finalistu Lige šampiona (VIDEO)

Imao je pravo Zvezdan Terzić kada je pre nekoliko dana izjavio da ga brine Štutgart, jer je ovaj tim definitivno pronašao idealnu formu u prvenstvu. Švabe su na svom terenu pregazile Borusiju iz Dortmunda sa čak 5:1 u derbiju 4. kola Bundeslige.

Domaćin je pred svih 60.000 navijača poveo već u četvrtom minutu, posle prvog ozbiljnog napada. Maksi Mitelštat je uposlio Deniza Undava, a najboljem strelcu Švaba nije bilo teško da iskosa sa desetak metara pošalje loptu u mrežu.

U 21. minutu Štutgart je duplirao prednost. Opet je levi bek Mitelštat odlično centrirao, a Ermedin Demirović udarcem glavom sa desetak metara matirao nemoćnog golmana gostiju Gregora Kobela. Sve dileme oko pobednika rešio je Enco Milo u 62. minutu. Francuski vezista je posle kornera ostao sam na drugoj stativi i lako sa peterca poslao loptu u mrežu.

Počasni gol gosti su dali u 75. minutu, doskorašnji član Štutgarta Serju Girasi je bio strelac, a rezervista Džejmi Bajno-Gitens asistent. Girasi iz poštovanja prema bivšem klubu nije proslavio gol.

A Enco Milo je odličnu partiju krunisao sa još dve asistencije. Prvo je u 80. minutu sjajno prošao po strani i asistirao El Bilalu Tureu, a rezervista je lako poslao loptu u mrežu. Zatim je Milo u 90. minutu odlično progirao i Undava koji je uleteo u šesnaesterac i lako matirao Kobela drugi put na utakmici.

Leverkuzen do pobede u 93. minutu

Fudbalska bajka Bajera iz Leverkuzena počela je da bledi u poslednje vreme, jer se iz kola u kolo muče da pobede, ali tu su, pri vrhu, odmah do moćnog Bajerna. Volfzburg je odigrao sjajno protiv šampiona na njegovom terenu, ali je poražen na kraju posle velike borbe i preokreta – 4:3 (2:3).

Ekipa Ćabija Alonsa sada posle četiri kola ima nekako 9 bodova, što je tri manje u odnosu na moćni Bajern kome “Farmaceuti” gostuju u sledećem kolu. Biće to sjajan derbi, a nema sumnje da su Bavarci izuzetno motivisani da se osvete za prošlosezonski gubitak šampionske titule.

Da će šampioni Nemačke imati težak posao bilo je jasno posle samo pet minuta igre kada je Nordi Mukijele nespretno postigao autogol. Bajer je preokrenuo rezultat golovima Virca u 14. i defanzivca Taha u 32. minutu, ali nije uspeo dugo da očuva prednost.

Leverkusen's Alex Grimaldo, left, and Wolfsburg's Ridle Baku fight for the ball during the German Bundesliga soccer match between Bayer Leverkusen and VfL Wolfsburg at the BayArena in Leverkusen, Germany, Sunday, Sept. 22, 2024. (AP Photo/Martin Meissner)

Novi preokret na meču viđen je u finišu prvog poluvremena, najpre je štoper Sebastijan Bornau u 37. minutu poravnao na 2:2, a onda i Šveđanin Svandberg preciznim udarcem doneo vođstvo gostima u prvom minutu nadoknade od 3:2.

Šampion se posle pauze konsolidovao, a činilo se da će uspeti opet brzo da preokrene nakon što je Ekvadorac Hinkapi izjednačio rezultat u 49. minutu. Međutim, tim Ralfa Hasenhutla se odlično branio, neutralisao je Alonsovu ekipu koja je strepela za pobedu do samog kraja.

Gosti su ostali u finišu sa desetoricom jer je Janik Gerhart dobio direktan crveni karton u 88. minutu, a poklon u vidu igrača više šampion je iskoristio u nadoknadi. Igrao se treći minut dodatnog vremena, a spretni Bonifejs u padu je pogodio mrežu “Vukova” i doneo tri vredna boda Leverkuzenu.