Zvezda ugašena za pola sata: Majstorija Turčina i kiks Glazera za muk na Marakani (VIDEO)

Benfika je od starta “nagazila” Crvenu zvezdu, a već posle pola časa igre gosti iz Lisabona vode na Marakani sa 2:0 i dominiraju. Upozoravali smo poslednjih nedelja da je Turčin veliko pojačanje iz Galatasaraja, a posle prvenca u ligi postigao je prvenac i u Ligi šampiona.

Sjajnu su akciju u devetom minutu izveli Portugalci, legendarni Anhel di Marija “ćušnuo” je loptu pored Seola ka desnom beku Bahu, a Danac odlično nabacio na drugu stativu gde je Akturkoglu ugurao loptu u mrežu pored Radeta Krunića za 0:1.

Lepa akcija Benfike koja je od starta igrala stvarno bolje i “sakrila” loptu crveno-belima. Tim Vladana Milojevića je tek posle primljenog gola krenuo hrabrije ka mreži gostiju, ali je u 29. minutu usledio novi šok i razočaranje.

Slobodan udarac sa oko 23 metara i majstorija Orkuna Kokčua. Loše je reagovao i golman Zvezde Glazer koji je ostavio nebranjen ugao, a turski vezista deomonstrirao klasu na način na koji je navikao ranije navijače Fejenorda. Prelep gol pogledajte u snimku na početku teksta, a slobodnom udarcu je kumovao još jedan kiks Radeta Krunića.