Grka iz Fenera Kalatesa nećemo gledati u Partizanu jer mu je status promenjen nakon odlaska Bijelice
Nik Kalates, Foto: MN Press

Kalatesove 2 trojke u poslednjem minutu produžetka odvele Fener na F4: Ego zvezda došao glave Obradoviću

Marko Gudurić i Fenerbahče igraće na fajnal-foru. U dramatičnoj majstorici, koja je otišla i u produžetak, turski tim je zahvaljujući dvema trojkama Nika Kalatesa u poslednjem minutu pobedio Monako 80:79. Tako je ukupnim rezultatom 3:2 u pobedama obezbedio odlazak na završni turnir Evrolige.

Saša Obradović nije uspeo da odvede “kneževe” drugu godinu zaredom na fajnal-for iako je imao prednost domaćeg terena u seriji.

Ego Džordana Lojda je izbacio Monako

I možemo reći da su za to krivi upravo njegovi igrači. Ako ćemo iskreno previše zvezda sa velikim egom u timu je kriv.

Posle ispuštenog vođstva od 5 poena prednosti sa poluvremena, Monako je uspeo u poslednjih 2 i po minuta poslednje četvrtine da nadoknadi zaostatak od 5 poena. Pomogli su mu u tome Vilbekin i Gudurić svojim greškama u dodavanjima.

Na kraju je domaćin dobio i poslednji napad. Imali su čak 22 sekunde da ga organizuju i tada na delo iskače ego. Džordan Lojd nije želeo da doda loptu do najboljeg strelca u istoriji Evrolige Majka Džejmsa. Uzeo je ceo napad da napravi sebi poziciju, na kraju je u poslednjoj sekundi iz “step beka” pokušao da pogodi trojku i promašio. Ostalo je 70:70 i otišlo se u dodatnih 5 minuta.

Kalatesove trojke u produžetku

A kada takvu priliku propustite onda vas stigne kazna u produžetku i to po običaju u vidu trojki. Veteran i čovek koji zna kako se igraju ovakve utakmice, Nik Kalates je pogodio prvu na 1:01 do kraja produžetka za 77:77.

Na drugoj strani je Džejms postigao dvojku, a Kalates uzvraća odmah drugom trojkom u nizu za poen prednosti za Fenerbahče. Krenuo je Monako u napad za pobedu, imao 19 sekundi za to, ali sjajna odbrana i ukradena lopta Eliju Okobu na 3 sekunde pre kraja su rešili pobednika. Jesu sudije dosudile mrtvu loptu, ali su igrači Fenera bili uspešniji na podbacivanju.

Strelci

Kalates i Vilbekin su postigli po 14 poena za pobednički tim, a Grk je imao i 6 skokova i 4 asistencije. Tarik Biberović koji se povredio u finišu 4. četvrtine je postigao 13 (3/3 trojke) i imao 5 skokova. Dvocifren je bio i Gudurić sa 10 poena (2/2 trojke) uz po 3 skoka i asistencije.

U redovima Monaka 20 poena Majka Džejmsa, 16 je postigao Motiejunas koji je imao i 7 skokova. Jedan manje (15) je ubacio Okobo, a 10 je imao Dijalo.

Fenerbahče će na fajnal-foru u finalu igrati protiv Panatinaikosa.