Košarkašice
Košarkašice; Foto: Beta (AP Photo/Michael Conroy)

OI 2024

Srpkinje umalo prokockale 19 poena razlike u poslednjoj četvrtini protiv autsajdera: Sprečena opšta tuča košarkašica

Košarkašice Srbije su trijumfom otvorile olimpijski turnir. Izabranice Marine Maljković su u Lilu, u prvom kolu grupe A, pobedile Portoriko sa 58:55.

Naš tim je, ispostaviće se, ključni posao napravio već u prvom poluvremenu, nakon kog je bio na plus 17. Ipak drugo poluvreme, a posebno četvrta četvrtina bila je za zaborav.

Prvu četvrtinu je Srbija dobila rezultatom 23:15, a u drugoj je bilo 20:11. Posle 30 minuta je Srbija vodila sa 19 poena razlike, a onda potpuno nepotrebno opuštanje i serija Portorika od 14:0 u prvih sedam minuta poslednjeg kvartala.

Tek na 3.01 do kraja su naše dale koš, otišle na plus sedam i uspele nekako da odbiju nalet rivalki, mada su kasnije i imale sreće kada su Portorikanke promašile zicer za minus tri.

Drama, metež i zamalo tuča

Drami tu nije bio kraj, Portoriko je posle obostrane tehničke i promašenih slobodnih bacanja Stankovićeve, ubacio svoja tri bacanja i prišao na 55:57. Upravo tada viđena je opšta metež na terenu, ipak sudije su sprečile opštu tuču košarkašica na terenu.

Imao je napad Portoriko napad za produžetak, ali se sjajnom blokadom isprečila Dragana Stanković i sačuvala trijumf Srbiji. Na kraju je Stanković pogodila jedno od dva bacanja i zapečatila pobedu. Srbija je četvrtu četvrtinu izgubila sa 19:3.

Dragana Stanković je ubacila 15 poena za Srbiju, a Jovana Nogić 14. Saša Čađo je dodala 10, Maša Janković osam, a Ivon Anderson sedam poena.

Kod Portorika, 11 poena za Triniti San Antonio. U drugom meču ove grupe je Španija ranije danas savladala Kinu sa 90:89 posle produžetka. Srbija se za tri dana sastaje sa Kinom od 13.30 sati.