Kamenjar - stadion Smedereva
Stadion Smedereva (Foto: Printscreen/TV Arena sport)

Senzacija u Kupu Srbije: Drugoligaš na “oranici” izbacio vicešampiona

Vicešampion Srbije TSC iz Bačke Topole, eliminisan je iz Kupa Srbije. Smederevo je na svom terenu (užasnom za igru) savladalo našeg predstavnika u Ligi Evrope u prvom kolu najmasovnijeg takmičenja posle boljeg izvođenja jedanaesteraca – 5:4.

U regularnom delu meča bilo je nerešeno – 1:1 (0:0). Gosti kao da su potcenili drugoplasirani tim Prve lige Srbije pa su ušli mlako sa komobinovanim sastavom u ovaj meč.

Domaćin, koji faktički nije ni šutnuo na gol rivala za 90 minuta, poveo je u 69. bizarnim autogolom Cvetinovića. Ovako precizno ne bi šutirao ni igrač Smedereva da se našao u prilici…

Goste je ipak sačuvao Jovan Vlalukin koji je u 76. minutu pogodio za konačnih 1:1, posle kojih se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Na penalima je presudio promašaj Petra Stanića koji je šutirao snažno preko gola u drugoj seriji, dok su domaći fudbaleri pogodili svih pet udaraca zaključno sa Stefanom Pirgićem i stigli do velikog uspeha, kome se možda nisu ni nadali.

TSC, prošlogodišnji polufinalista najmasovnijeg takmičenja, završio je neslavno učešće u ovogdišnjem Kupu Srbije.