Jokić držao čas

Košarka

Jokić držao čas, Crnogorac mu nije mogao ništa. Jedna stvar ipak brine

Nikola Jokić je bio je ponovo na ivici tripl-dabl učinka jer je držao čas sa 28 poena, 16 skokova, 9 asistencija uz tri ukradene lopte u Koloradu, gde je njegov Denver slavio protiv Čikaga 123:101.

Bulsi su pobedili u prethodnom susretu u Denveru sa 117:96 8. marta, a na poluvremenu ovog su poveli dva poena prednosti. Nagetsi su treću četvrtinu otvorili serijom od 21-4 i nastavili sa 72-57 i vodili sa 18 pre nego što je Čikago smanjio rezultat na 86-76 početkom četvrte.

Denver je povećao vođstvo na 16, ali su Bulsi postigli trojku Kartera na 101-90, pre nego što su Nagetsi krenuli u seriju od 10-1 i to neutralisali.

Aron Gordon je imao 15 poena i 12 skokova za branioca titule, koji je dobio sve četiri utakmice kod kuće. Ukupno u sedam mečeva nove sezone ima samo jedan poraz.

Ono što brine je povreda Džamala Marija. Kanađanin je odigrao prvih 8:40 pre nego što je otišao van parketa. U pitanju je problem sa zategnutošću desne tetive. Završio je sa dva poena i dva skoka. Redži Džekson, koji je dobio produženu minutažu umesto Marija, postigao je 16 sa klupe, čime je izjednačio svoj maksimum u sezoni.

– Pokušao sam da se prilagodim okruženju“, rekao je Džekson o igranju sa starterima.

Kod poraženog tima, Nikola Vučević je postigao 19 poena, Demar Derozan 17, a Džejlen Karter je dodao 16 za Čikago.

Bulsi su šutirali 45,3% u utakmici, ali su dozvolili Nagetsima da postignu 70% u četvrtoj četvrtini.

Podsetimo, na sve mečeve NBA lige možete se kladiti klikom OVDE.