Košarkaši Partizana pobedili u Splitu, Foto: Aba-liga.com/Ivica Čavka

ABA liga

Partizan iskalio bes zbog poraza od Baskonije: Nastradao najgori tim ABA lige

Partizan je upisao novi trijumf u ABA ligi i svoj bes zbog izgubljene “dobijene” utakmice protiv Baskonije u Evroligi je iskalio nad Splitom 75:53. Blistao je Uroš Trifunović sa 13 poena i 6 skokova.

Nisu mogli da pariraju nejaki Splićani daleko jačem rivalu, koliko god da su crno-beli verovatno i dalje bili u mislima kako su izgubili meč u Vitoriji pre dva dana.

Svega nekoliko uvodnih minuta su domaćini bili u egalu, ali čim su se gosti domogli prvog vođstva ono je samo nastavilo da se uvećava. Sve je rešeno već na poluvremenu kad su crno-beli otišli na 15 razlike.

Obradović je iskoristio priliku da raspodeli minute i da veći prostor igračima koji nisu igrali u prethodnim mečevima, pre svega Koprivici. Priliku da bude na terenu dobio je i talentovani Drezgić.

Tristan Vukčević je potvrdio da bi mogao da bude neočekivano novo oružje Partizana. Posle sjajne igre protiv Baskonije nastavio je u istom ritmu i sada. Zabeležio je 12 poena sa 4/4 za 2 i 1/4 za tri poena.

Čak 13 ukradenih lopti su imali gosti, a prednjačio je Jaramaz sa 4.

U redovima domaćeg tima dvocifreni su bili Fandenburk sa 12 i Vuko sa 11 poena.