Jovan Šljivić, Omladinci Crvene zvezde, UEFA Liga mladih
Omladinci Zvezde (Foto: MN Press)

Omladinci Zvezde ostali bez šanse za evropsko proleće: Lajpcig slavio na “krovu” (VIDEO)

Omladinci Zvezde ostali su bez šansi da se domognu proleće u UEFA Ligi mladih. Izabranici Nenada Milijaša su na krovu TC Stadion na Voždovcu poraženi od Red Bul Lajpciga 1:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo puno prilika, a najbolju je pred sam kraj propustio Lajpcig.

U drugom delu – omladinci Zvezde su odlično izašli iz svlačionice. Ređali su se napadi oba tima sa svih strana, ali pogotka za crveno-bele, koji bi značio nadu za plasman u narednu rundu, nije bilo.

Kada se Lajpcig oslobodio početnog pritiska, počeo je i sam da preti. Tu dobru igru kapitalizovali su igrači nemačkog kluba u 73. minutu.

Precizan je bio Holanđanin Janik Eduardo uz pomoć stative, pa je tako ugačena nada crveno-belih momčića da mogu da se dokopaju naredne faze.

Nisu se predavali domaći fudbaleri, pretili su nekoliko puta do kraja. Uveo je Milijaš Tegeltiju, Miranovića, Avdića i Bubnja. Ovaj poslednji je napravio odličnu šansu za Cvetkovića u 84. minutu, ali vezista nije uspeo da zahvati loptu na pravi način. Upravo je Cvetković imao i šansu u poslednjim sekundama, ali nije je iskoristio.

Bio je ovo prvi meč u omladinskoj Ligi šampiona da nije postigao nijedan pogodak.

Beograđane do kraja čekaju još mečevi sa Mančester sitijem i Jang Bojsom.

Podsetimo, seniori Zvezde od 21 čas dočekuju takođe Lajpcig, a na taj meč možete da se kladite OVDE.

Crvena zvezda – RB Lajpcig 0:1 (0:0)

Stadion: FK Voždovac

Sudija: Dominik Stari (Češka).

Strelac: Eduardo u 73. minutu.

Žuti kartoni: Maksimović (Crvena zvezda), Norbje, Kinhart (Lajpcig).

Crvena zvezda: Draškić, Vukičević, Vidojević (od 77. Bubanj), Milosavljević, Gojkov (od 70. Tegeltija), Petrović, Cvetković, Stojsavljević (od 77. Avdić), Maksimović (od 70. Miranović), Šljivić, Vukojević.

Rezerve: Višnjić, Lečić, Avdić, Miranović, Tegeltija, Radujko, Bubanj.

RB Lajpcig: Diks, Henih, Kos, Norbje, Mohamad (od 41. Kinhart), Šarić (od 69. Bajindir), Buland (od 69. Jata), Lenc, Širak, Kaufman (od 89. Zahse), Eduardo.

Rezerve: Ae, Havrilenko, Kinhart, Krauze, Zahse, Bajindir, Jata.