Rukometašice

Rukomet

Srbija ide dalje: Golmanka Čilea branila i davala golove, Srpkinje se probudile u 2. poluvremenu

Reprezentativke Srbije savladale su Čile 30:16 u trećem kolu grupne faze Svetskog prvenstva u rukomtu koje se održava u tri zemlje Danskoj, Norveškoj i Švedskoj.

Izabranice Uroša Bregara su na taj način obezbedile plasman u drugu fazu takmičenja sa treće pozicije u grupi E.

U drugoj fazi takmičenja sastaće se u okviru novoformirane grupe III sa ekipama Nemačke, Japana i Poljske.

Naša reprezentacija će preneti 0 bodova u narednu fazu, te je teško očekivati da postoji veća šansa od teoretske da se prođe u četvrtfinale. Srbija prvu utakmicu u drugoj fazi igra u četvrtak 7. decembra protiv Poljske.

Igrač utakmice golmanka Čilea

Što se tiče utakmice protiv Čilea, razlika u kvalitetu je bila više nego očigledna. Međutim u prvom poluvremenu Srbija nije uspela da taj kvalitet pretoči i na teren, pa je rezultat bio 10:6. U nastavku stvari su došle na svoje mesto, te je naša reprezentacija lako došla do trijumfa – 30:16.

Titulu najboljeg igrača meča zasluženo je ponela Medelin Tores golmanka reprezentacije Čilea. Ona je pored nekoliko neverovatnih odbrana sa kojima je u prvom poluvremenu održavala rezultatsku neizvesnost uspela da postigne i dva gola.