Žarko Lazetić, TSC; Foto: MN Press

Nova laka trojka TSC-a: Javor lako pao, Topolčani sve bliži Partizanu

Iako nije tako delovalo, sve je izvesnije da ćemo u nastavku i do kraja Superlige Srbije gledati veliku borbu za drugo mesto. Partizan je dugo imao +6 na čelu tabele, ali ga je prepustio u samo tri kola. A sve mu je bliži trećeplasirani TSC, koji niže trijumfe. Poslednji je upisao u Bačkoj Topoli protiv Javora – 3:0 (2:0).

Učesnik Lige Evrope je slavio veoma rutinski, a već u prvom poluvremenu je sve bilo rešeno. Ifet Đakovac je u 28. minutu načeo Ivanjičane, a u drugom minutu nadoknade je Marko Rakonjac duplirao prednost.

TSC je tačku stavio u 82. minutu kada je Miloš Pantović, ušavši sa klupe, postavio konačan rezultat. Javor se na ovom meču nije proslavio dobrom igrom, niti šansama da na bilo koji način ugrozi gol rivala.

TSC, dakle, sada ima 36 bodova na trećoj poziciji, sedam više od Čukaričkog, a osam manje od Partizana, te 10 od Crvene zvezde. Javor je ostao na 10. mestu sa 20 osvojenih bodova.