vojo ubiparip - Spartak
Vojo Ubiparip (Foto: MN Press)

Lalatovićeva “super-izmena” i golčina u 87. za pobedu na vrelom gostovanju: Remi u Nišu, Voždovac bolji od Voše (VIDEO)

Spartak iz Subotice slavio je na jednom od najtežih gostovanja u Superligi Srbije. U okviru 19. kola na sopstvenom stadionu pao je Novi Pazar, najveći hit dosadašnjeg toka prvenstva.

Izabranici Nenada Lalatovića čekali su čak do 87. minuta da dođu do svih bodova na jugozapadu naše zemlje, a strelac je bio igrač kog je bivši kapiten Crvene zvezde uveo samo tri minuta ranije.

U pitanju je Vojo Ubiparip, prekaljeni superligaški as, koji je nekada sa priličnim uspehom branio boje Leha iz Poznanja, jedne od najuspešnijih poljskih ekipa. Zategao je iz udaljenosti i krajnje efektno pogodio donji deo mreže.

Lalatoviću se taj potez, držanje njega na klupi do samog kraja, umnogome isplatio, jer za Novopazarce nije bilo više vremena za povratak.

Treba napomenuti da se u porazu Novog Pazara jasno osećao izostanak Adema Ljajića, koji se povredio u prošlom kolu.

Spartak je sada na deobi 7. mesta s ekipama Voždovca i Mladosti, koje svoje mečeve 18. kola tek treba da odigraju.

Radnički – Železničar 1:1

Fudbaleri Radničkog i Železničara remizirali su u Nišu 1:1.

Gol za domaći tim postigao je Sava Petrov u 54. minutu, dok je Marko Konatar klubu iz Pančeva doneo bod u 94. minutu.

Niški klub je trenutno na 15. mestu na tabeli SLS sa 17 osvojenih bodova, dok je Železničar na 14. poziciji sa jednim bodom više.

Voždovac – Vojvodina 3:2

Ekipa Voždovca slavila je na “Krovu” nad Vošom rezultatom 3:2. Iako je gost poveo golom Alekse Vukanovića u 18. minutu, ubrzo je sve pošlo po zlu.

Prvo su Teodorović i Flemings doneli preokret pre poluvremena, da bi u 59. minutu Guram Đorbelidze dobio direktan crveni karton i tako ostavio saigrače na cedilu.

Treći pogodak bio je opet delo Flemingsa, dok je Vojvodina uspela da smanji na 3:2, ali u drugom minutu nadoknade. Tada je precizan bio Mateus Indio.

Voždovac je ovom pobedom prestigao Staru damu na petom mestu, odnosno izjednačio se sa njom po broju bodova, uz bolji međusobni skor.