NBA Niksi

Košarka

Niksi ućutkali raspucane Bakse: Džaba su sipali Janis i Lilard

Posle tri ubedljiva poraza u ovoj sezoni, Njujork Niksi su konačno savladali Milvoki Bakse i to u Božićnom specijalu NBA lige. U Medison Skveru Gardenu domaći su slavili 129:122.

Pored ove utakmice trenutno se igra i meč između Denvera i Golden Stejta, a od 23.30 možete pratiti utakmicu LA Lejkersa i Bostona.

LIVE KLAĐENJE SOCCERBET >>>> (1.35) Denver (17.5) Golden Stejt (3.40)

Niksi su sjajno otvorili meč. Na krilima Džejlena Bransona i Bareta rešili su prvu četvrtinu u svoju korist sa plus devet (36:27), a na poluvreme su otišli sa viškom od 11 poena (62:51).

Gosti iz Viskonsina su se probudili tek u trećoj deonici. Raspucale su se glavne zvezde Adetokumbo i Lilard i prišli su na 77:73. Međutim, Niksi su odbili taj napada i pred poslednju deonicu su vratili dvocifrenu prednost.

U samom finišu Milvoki je smanjio razliku, ali nije ozbiljnije ugrozio trijumf tima iz Velike jabuke.

Blistao je Džejlen Branson sa 38 poena, četiri skoka i šest asistencija. Rendl je ubacio 24, a Baret 21. U redovima Baksa, Adetokunbo je imao 32 poena i 13 skokova, dok je Lilard imao isti poenterski učinak uz osam asistencija.