Traktoristima se ne piše dobro: Nišlije ponele ceo plen, pa sa krova poletele na jug

Fudbaleri niškog Radničkog pobedili su kao gosti IMT rezultatom 3:0 (1:0) u 22. kolu Superlige i gurnuli “traktoriste” blizu superligaškog ambisa.

Bila je ovo druga pobeda tima Nikole Trajkovića u nastavku sezone i treći poraz tima Nebojše Jandrića. Prethodno, IMT je poražen od TSC-a (0:2) Partizana (2:5).

Nišlije su iskoristile ne baš najbolji trenutak protivnika i odneli bodove na “Čair”. Strelci za goste bili su Vanja Ilić u 45. minutu, Semir Smajlagić u 46. i Stefan Vukić u 71. Dvostruki asistent je bio Jusuf Isa Bidele.

Posebno efektan bio je prvi pogodak gostiju u režiji Ilića koji je iznenadio sve na stadionu odlukom da šutira iz nimalo lake pozicije, i ne samo što je iznenadio malobrojne navijače, već i ono najvažnije – i golmana IMT-a u 44. minutu prvog poluvremena.

Odmah po izlasku iz svlačionice (46. minut) Bamidele je “povukao” napad, oslobido se čuvara i onda pravovremeno uposlio Smajlagića, a ovaj reagovao na najbolji način, za 2:0.

Tačku na trijumf gostiju stavio je Vukić u 71.

Radnički je tako prvi put ove sezone vezao dve pobede i prvi put odigrao dva uzastopna meča bez primljenog gola.