DELIJE navijaci kosarkasa Crvene zvezde na utakmici Evrolige protiv Olimpijakosa Pirej u hali Aleksandar Nikolic

Liga konferencija: Debakl Olimpijakosa kod kuće od ekipe bez doma, PAOK se iz Zagreba vraća “na štitu” (VIDEO)

Fudbaleri Makabi Tel Aviva, ekipe koja je praktično bez pravog doma, pobedili su u gostima Olimpijakos 4:1, u prvom meču osmine finala Lige konferencija.

Strelci za Makabi bili su Eran Zahavi u četvrtom i 30, Ido Sahar u devezom i Dor Perec u 74. minutu.

Gol za domaćina postigao je Ajub El Kaabi u 13 minutu.

Ajaks – Aston Vila

U istom terminu, Ajaks i Aston Vila su u Amsterdamu odigrali nerešeno 0:0.

Aston Vila je od 83. minuta igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Ezri Konsa. I Ajaks je meč završio sa 10 igrača na terenu, nakon što je isključenje zaradio Tristan Goejer u 86. minutu.

Lil je u gostima pobedio Šturm iz Graca sa 3:0.

Strelci za Lil bili su Džonatan Dejvid u 28. i 51. i Erdon Žegrova u 71. minutu.

Molde je na svom terenu pobedio Klub Briž sa 2:1.

Poveo je Molde golom Haldora Stenevika u 43. minutu, da bi izjednačenje gostima doneo Maksim De Kujper pogotkom iz penala u 84. minutu.

Molde je do pobede stigao golom Frederika ;Gulbrandsena u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Revanš utakmice su na programu za sedam dana.

Večernji termin – PAOK pao u Zagrebu, Bruno Petković je igrač (samo) za velike mečeve

Fudbaleri zagrebačkog Dinama pobedili su na svom terenu PAOK sa 2:0. Oba gola za Dinamo postigao je Bruno Petković u 37. i 71. minutu, i na taj način se potvrdio kao igrač za velike utakmice (zlonamerni bi rekli samo za njih, jer su kod njega česte oscilacije u formi).

Fiorentina je u gostima u Budimpešti pobedila Makabi iz Haife sa 4:3.

Strelci za Makabi bili su Abdulaje Sek u 12, Gadi Kinda u 29. i Anan Kalaili u 67. minutu.

Golove za Fiorentinu postigli su Mbala Nzola u drugom, Lukas Beltran u 59. i Lukas Beltran u 73. i Antonin Barak u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Fenerbahče je u gostima pobedio Rojal Union Sen Žiloaz sa 3:0, golovima Mišija Batšuajia u 84. i Džejdena Ostervoldea u 84. i srpskog reprezentativca Dušana Tadića iz penala u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Servet i Viktorija Plzen su u Ženevi odigrali nerešeno 0:0.