Detalj sa jedne od borbi (Foto: MMA Savez Srbije)

Borilačke veštine

Srpski tinejdžer postao prvak Evrope u MMA

Srpski MMA borac Nemanja Blagojević (16) osvojio je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu u kategoriji do 120 kilograma.

Blagojević, koji je još tinejdžer, dominirao je na šampionatu kontinenta. On je u prvoj rundi prvog duela tehničkim nokautom savladao Petra Mateskog iz Severne Makedonije.

U finalu pobedio Ukrajinca Vladimira Šerbana jednoglasnom odlukom sudija.

– Ovaj uspeh nije samo pojedinačni trijumf, već i ponosan trenutak za srpski MMA. Sa četiri medalje, uključujući dva zlata, jedno srebro i jednu bronzu, mlađa selekcija pionira i kadeta pokazala je izuzetnu snagu i talent – saopšteno je MMA saveza Srbije.

Tim Srbije je u subotu osvojio tri medalje na Evropskom prvenstvu u kategoriji mladih, i to zlatnu, srebrnu i bronzanu. U saopštenju se navodi da će u nastavku takmičenja 11 predstavnika Srbije iz starije selekcije juniorskih i seniorskih kategorija narednih dana nastupiti na šampinatu u Beogradu.