Čolo ima više sreće nego pameti: Zlatna rezerva vratila Atletiko na mesto za Ligu šampiona (VIDEO)

Atletiko iz Madrida savladao je kao gost Viljareal sa 2:1 u poslednjem susretu 30. kola španske La Lige.

Već u devetom minutu gosti su poveli golom Aksela Vitsela glavom, a asistirao mu je sjajno Rikelme.

Opredeljenje Madriđana u većem delu meča je bilo jasno, da se sačuva minimalno vođstvo. Međutim, samo pet minuta igre u nastavku bilo je potrebno da se Čolu Simeoneu takav pristup obije o glavu.

Norvežanin Aleksander Serlot je u 50. minutu izjednačio rezultat. Otvorila se potpuno utakmica, obe ekipe imale su šanse. Ali je bilo napeto i nerešeno sve do same završnice.

A onda se pojavio, pomalo zaboravljeni Saul Njigez. Nekada jedan od najvažnijih igrača vremenom je malo povučen, ali je zablistao večeras.

Ušao je u igru u 84. minutu, a u 88. iskoristio asistenciju iskusnog Aspilikuete i prvim golom u sezoni doneo veliku pobedu Jorgandžijama, prvu posle mesec dana u La Ligi.