Nemanja Radonjić; Foto: MN Press

Radonjić tragičar finala Kupa kralja: Preko 100.000 ljudi gledalo spektakl i titulu Bilbaa

U velikom finalu španskog Kupa kralja, na stadionu De la Kartuha u Andaluziji, sastali su se Atletik Bilbao i Majorka. Kompletno zdanje bilo je “ofarbano” u crveno-belo na tribinama, jer su to boje i jednih i drugih. Podatak glasi da je ukupno više od 100.000 ljudi došlo uživo na finale, ali je samo polovina ušlo na stadion, dok je ostatak ostao ispred stadiona. Na kraju su svi svedočili trofeju koji je podigao Atletik Bilbao, prvi put posle tačno 40 godina – 1:1 (0:1), penalima 4:2.

Srpski reprezentativci, Predrag Rajković, Nemanja Radonjić i Matija Nastasić, ostali su kratkih rukava i bez trofeja. Iako su se prvi radovali golu u ovom finalu. Igrao se 20. minut kada je sa distance na prelep način pogodio Dani Rodrigez. Ali, Majorka se opredelila za odbranu stečene prednosti, koju je uspela da sačuva još u narednih pola sata.

Igrao se 50. minut kada je, na podjednako lep način, Bilbao izjednačio rezultat. Tada je Ojhan Sančez matirao Đulena Agirezabalu.

Bilbao je nastavio u istom ritmu da pritiska i promašuje. Tu beležimo i jedan prelep dribling Vilijamsa, koji nije rezultovao novim golom za Bilbao.

Na kraju, tih 1:1 je od 50. minuta potrajalo sve do samog kraja 90. a onda i ukupnih 120+ minuta. Došli smo do penal-ruleta, gde je bilo možda i najrealnije da se reši pitanje novog vlasnika pehara Kupa kralja.

“Kuglica” je stala na stranu Bilbaa, a epitet tragičara nosi Nemanja Radonjić. Svi izvođači Bilbaa bili su sigurni (Garsija, Muniain, Vesga i Berenger), dok su igrači Majorke bili polovični (Murići i Sančes su tresli mređže, a Morlanes i Radonjić promašili) i ostavili ostrvski tim praznih šaka.