Fudbaleri Tekstilca su pobedili Javor u prvom meču baraža, Printscreen: Youtube/Prva liga Srbije

VAR ispravio grešku sudije u baražu za Superligu: Javor juri zaostatak u revanšu

Tekstilac iz Odžaka će braniti prednost u revanšu protiv Javora u baražu za Superligu Srbije. Na stadionu “Karađorđe” u Novom Sadu, na kome su igrali kao domaćini, Odžačani su trijumfovali 1:0 u prvom meču.

Trenutak odluke se dogodio u 33. minutu kada je posle reakcije iz VAR sobe i gledanja snimka sudija Mitić pokazao na penal.

Bilo je jasno da je lopta prilikom centaršuta pogodila u ruku igrača gostiju u šesnaestercu. Ipak, arbitar nije video isprva, verovatno i zbog žestokog pljuska koji je obeležio celo prvo poluvreme. Ali srećom ima VAR-a i odluku je promenio posle gledanja snimka.

Odgovornost je preuzeo iskusni Marković čiji je šut sa “bele tačke” pročitao golman Manojlović. Ali na njegovu žalost, odbijena lopta je ponovo došla Markoviću na nogu i sa još manje udaljenosti je uspeo da pogodi mrežu.

Utisak je da su igrači Tekstilca bili bolji rival u ovom meču. Više su pretili, imali opasnije šanse, a u drugom poluvremenu nisu imali sreće (lopta je završila na stativi umesto u golu).

Revanš meč se igra u nedelju u Ivanjici.

Podsećamo da u drugom baražu se sastaju Inđija i Železničar iz Pančeva. Prvi meč se igra u četvrtak od 18h.

KVOTE: INĐIJA – ŽELEZNIČAR