sutjeska bosna haos na utakmici

Haos u Foči: Prekinuta utakmica, napadnuti fudbaleri, jedan završio u bolnici (VIDEO)

Haos i ružne scene obeležile su meč Omladinske lige BiH Grupa Centar 1 između juniora Sutjeske iz Foče i Bosne iz Visokog.

Gosti su vodili 6:4 kada je susret prekinut zbog incidenata.

Iz Bosne su razočarani, tvrdeći da su domaći navijači ušli na teren i izazvali prekid.

Kažu da je njihov igrač Ibrahim Osmanović završio u bolnici, a policija traga za napadačem na njega.

Na Fejsbuku kluba iz Visokog objavljeno je:

– Prekinuta utakmica u Foči. Napadnuti juniori FK Bosna. Kod rezultata 4:6 za FK Bosna protiv domaćeg FK Sutjeska gledaoci utrčali na teren i napali naše igrače.

Igrač NK Bosna Ibrahim Osmanović hospitalizovan je nakon incidenta, potvrdili su iz kluba NK Bosna Visoko.

Prema izveštaju Saveza, susret je sudio Aleksa Krsmanovć iz Rogatice, a pomoćnici su bili Nebojša Sekulić iz Višegrada i Uroš Jasika, takođe Višegrad.

Bosna je vodila 6:4, uz tri pogotka od 60. do 73. minuta. Međutim, delegat je izvestio da je došlo do incidenta u 79. minutu.

Tokom meča, opomene su dobili Nemanja Milutinović i Amar Pirija, dok su isključeni Aleksej Bjelorglić i Ibrahim Osmanović.