NATALIJA SADRINA bokserka u finalu EUBC Evropskog prvenstva u boksu u hali Aleksandar Nikolic Pionir, Beograd 27.04.2024. godine Foto: MN PRESS/ vs Boks, EUBC Evropsko prvenstvo
Natalija Šandrina (Foto: MN press)

OI 2024

Ruskinja Natalija tukla Alžirku i obradovala Srbiju: Poznato kada i protiv koga se bori za polufinale

Reprezentativka Srbije u boksu Natalija Šadrina plasirala se u četvrtfinale u kategoriji do 60 kilograma na Olimpijskim igrama u Parizu.

Ruskinja koja boksuje pod zastavom naše zemlje je u osmini finala pobedila Alžirku Dunie Helif jednoglasnom odlukom sudija sa 5:0.

Alžirka je bila opasna i pretila, ali levica Natalije je zaradila više poena od protivnice i tako je obezbeđeno mesto među osam najboljih bokserki u Parizu u ovoj kategoriji.

Prva runda je bila potpuno u znaku Natalije koja je slavila sa 4:1. Druga nije bila najbolja za srpsku bokserku, koja je izgubila sa 3:2, ali kada se lomilo, pokazala je zašto je prvakinja Evrope. U poslednjoj rundi je plesala bez greške i jednoglasno osvojila pobedu.

Reprezentativka Srbije će u četvrtfinalu 31. jula boksovati protiv Kineskinje Venlu Jang.