Crvena zvezda; Foto: MN Press

Zvezdin “poker” protiv Pazara: Opet taj Duarte, upisao se i Puma, ali pamtiće se evrogol Elšnika

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Novi Pazar rezultatom 4:1 u meču 4. kola Superlige Srbije. Time su, makar privremeno, preuzeli prvo mesto na tabeli. Posle četiri odigrana kola Zvezda ima 10 bodova, jedan više od Partizana koji ima meč manje.

Bio je ovo meč u kom smo videli malu neizvesnost početkom drugog poluvremena, kada su gosti sa Jošanice izjednačili, ali to je to kratko potrajalo. Zvezda je na vreme prelomila meč, a usput je Timi Maks Elšnik svojim evrogolom obeležio meč.

Rano vođstvo je pomoglo

Seol Jung Vu je debitantskim golom doveo Zvezdu u vođstvo u 9. minutu, bio je precizan sa oko 20 metara.

Zvezda je potom malo usporila i do kraja prvog dela više nije bilo golova. Posle polukontre u 51. minutu Novi Pazar je izjednačio, strelac je bio Eđike Opara posle dodavanja petom Rondija Antvija.

Zvezda je u finišu meča dodala gas i stigla do ubedljive pobede. Rezervista Puma je u 60. minutu centrirao, a Bruno Duarte udarcem glavom vratio Zvezdi vođstvo.

Timi Elšnik je posle dodavanja najboljeg igrača utakmice Duartea povećao na 3:1 u 80. minutu. Konačan rezultat postavio je Puma u 86. minutu, posle asistencije povratnika u tim Petera Olanjinke.

Novi Pazar je deveti sa četiri boda. Zvezda u narednom kolu gostuje Čukaričkom, dok će Novi Pazar dočekati lučansku Mladost.

Crvena zvezda – Novi Pazar 4:1 (1:0)

Strelci: Seol 9, Duarte 60, Elšnik 80, Puma 86 – Opara 51;
Stadion: Rajko Mitić (Beograd);
Sudija: Nikola Radaković;
Žuti kartoni: Mimović (Crvena Zvezda), Bačkulja, Adešina, Islamović (Novi Pazar).

Crvena zvezda (4-2-3-1): M. Ilić – Stojić (od 46. Điga), Spajić, Leković (od 46. Mimović), Seol – Hvan, Elšnik – Prucev (od 46. Puma), Ivanić (pd 85. Ilić), Milson (od 65. Olajinka) – Duarte.

Novi Pazar (3-4-2-1): Pajović – Bjeličić, Mršić, Bačkulja – Bojat (od 75. Lakićević), Adešina (od 56. Alić), Islamović (od 64. Mesarović), Miletić – Antvi (od 75. Živojinović), Ljajić – Opara (od 64. Zličić).