EKIPA vaterpolista Srbije, XXXIII LETNJE OLIMPIJSKE IGRE, PARIZ 2024 SRBIJA vs FRANCUSKA VATERPOLO - XXXIII SUMMER OLYMPIC GAMES, PARIS 2024 - WATERPOLO SERBIA vs FRANCE Pariz 03.08.2024. godine Foto: Ivica Veselinov / MN Press OKS, XXXIII LETNJE OLIMPIJSKE IGRE, PARIZ 2024, XXXIII SUMMER OLYMPIC GAMES
Vaterpolisti Srbije (Foto: MN press)

OI 2024

Najslađe zlato za kraj! Srbi razbili Hrvate i pokazali ko je tata ove igre

Vaterpolo reprezentacija Srbije odbranila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Delfini su u finalu pobedili Hrvate sa 13:11 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3), treći put u nizu osvojili najsjajnije olimpijsko odličje i pokazali komšijama ko je tata, kada je u pitanju ovaj sport.

Da će ovo biti izuzetan poslednji dan u Parizu za naš olimpijski tim, bilo je jasno posle prve četvrtine kada su naši vaterpolisti dominirali i poveli sa 5:2. Blistali su Ćuk i Jakšić sa po dva gola, ali je posebno dobra bila odbrana našeg tima predvođena izvrsnim golmanom Filipovićem.

Sa izvrsnom igrom u napadu nastavili smo i u drugoj deonici, kada su naši vaterpolisti golovima Vica i Rašovića otišli na 7:3. Hrvatski selektor Tucak je odmah tražio tajm-aut i promenio golmana Bijača, ali smo dobro odgovrili na njihovu agresiju i otišli na poluvreme sa tri gola prednosti.

U istom ritmu naš tim je nastavio i u drugom poluvremenu, tokom treće četvrtine Delfini su održavali tri gola prednosti, a pogodak Drašovića u poslednjoj sekundi za 10:6 dok su Hrvati plivali u kontru, a do ludila ih je dovodio golman Filipović sa 10 odbrana na isteku treće deonice.

U poslednju četvrtinu Delfini su ušli sa tri gola prednosti, izdržali su žestok pritisak Hrvata, a pogotkom Nikole Dedovića tri i po minuta pre kraja stekli su odlučujuću prednost. Svaku dilemu otklonio je Miloš Ćuk pogotkom za 13:10, i 40-ak sekundi pre kraja slavlje je moglo da počne.

Strelci za Srbiju bili su: Miloš Ćuk 3, Nikola Jakšić i Nikola Dedović po 2, Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Radomir Drašović, Nemanja Vico i Nemanja Ubović po 1. Kod Hrvatske, Jerko Marinić Kragić je postigao 3, a Loren Fatović 2 pogotka.

Zlatna medalja u vaterpolu za Srbiju je treće najsjajnije odličje u Parizu ovog leta, a ukupno peta na Olimpijskim igrama. Osvajanjem vaterpolo zlata, Srbija je prestigla Hrvatsku na rang-listi medalja (3:2) i zvanično je najbolja zemlja iz regiona na Igrama ovoga leta.