Sparta's Veljko Birmancevic scores his side's first goal during the Europa League Group C soccer match between Betis and Sparta Prague at the Benito Villamarin Stadium stadium in Seville, Spain, Thursday Oct. 5, 2023. (AP Photo/Jose Breton)

Birmančević u životnoj formi: Sparta zgazila FCSB, Srbin učestvovao u svim golovima (VIDEO)

FCSB i Sparta iz Praga odigrali su revanš meč 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a posle 1:1 u prvom duelu gosti iz Češke pobedili su sa 3:1, a u sva tri gola učestvovao je Veljko Birmančević.

Reprezentativac Srbije još jednom je potvrdio odličnu formu.

Tako, u Rumuniji je u revanšu posle kornera u 13. minutu uspeo odlično da se snađe i “ugura” loptu u mrežu za početno vođstvo.

U nastavku, dosuđen je penal za Spartu, a Birmančević je ponovo bio precizan.

U 37. minutu srpski reprezentativac je asistirao Haraslinu koji je dao treći gol za ubedljivu prednost gostiju na poluvremenu.

Darijan Olaru je u 60. minutu smanjio na 1:3, ali bilo je jasno da će Sparta rutinski do plej-ofa za plasman u elitu. Čak je Eđuma uspeo u 85. minutu da donese nadu Rumunima, ali ona je ugašena do kraja, pošto nisu uspeli da postignu novi pogodak.

Na naredne Spartine mečeve možete da se kladite OVDE.

I drugi praški klub Slavija prošla je pošto je sa 1:0 slavila nad Rojal Unionom u Belgiji.