Veljko Birmančević je postigao novi gol u sezoni, Printscreen: Palsat Sport

Nema kraja golgeterskoj seriji Birmančevića: Treneru Sparte se olupalo o glavu što nije počeo meč

Veljko Birmančević se ne zaustavlja od početka ove sezone i sada je spasio Spartu poraza. Srpski reprezentativac je postigao gol iz penala za izjednačenje na 2:2 protiv ekipe Slovacko, što je ostao i konačni rezultat.

Nije se isplatilo treneru češkog šampiona što je svog najboljeg igrača izostavio iz startne postave na ovom meču. Možda je hteo da ga odmori, ali to se osetilo u igri Sparte.

Dva puta je Sparta gubila u prvom poluvremenu. Sinjavskij je doneo vođstvo gostima u 17. minutu, ali je Sorensen izjednačio tri minuta kasnije. Međutim, četiri minuta kasnije Krmenčik postiže drugi gol za Slovacko i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

Tada je shvatio da mora da ubaci na teren Birmančevića, a ovaj je bio siguran izvođač najstrože kaznu u 78. minutu.

Srbinu je ovo ukupno 6. gol od početka sezone (3 u prvenstvu i 3 u kvalifikacijama za Ligu šampiona), a ima i 2 asistencije.