Maskota Espanjola; Foto: Beta/AP/Joan Monfort

Odjeknuo het-trik u Barseloni: Kontroverzna maskota slavi kapitena

Fudbaleri Espanjola savladali su na svom terenu u Barseloni ekipu Alavesa rezultatom 3:2 (1:1), u meču 5. kola španske Primere. I to je obradovalo kontroverznu maskotu, koja je prethodnih dana bila u centru pažnje zbog toga što je osuđen bivši igrač Selte Ugo Maljo da je seksualno maltetirao pre par godina.

Sada je dama iza maske ptice, koja je zaštitni znak Espanjola, slavila kapitena Havija Puada, koji je postigao het-trik u utakmici protiv Alavesa. Puado je pogađao u 21. minutu, te kasnije u 56. i 63. za veliki trijumf tima iz Barselone.

Golove za Alaves postizali su Tomas Konečni u 35. i Nahuel Tenaglija u 68. minutu, ali to nije bilo dovoljno za više od časnog poraza u (do sada) najefikasnijem meču ove runde španske Primere.

Obe ekipe su osvojile po sedam bodova u dosadašnjem toku prvenstva i nalaze se na deobi šestog mesta. U narednom kolu, Espanjol će gostovati Real Madridu, dok će Alaves dočekati Sevilju.