Ognjen Ožegović dao gol za pobedu Ilićevog Parija, Printscreen: X/@RPLNews_eng

Ožegović sačuvao Sašu Ilića: Prekinuta crna serija za beg iz opasne zone

Saša Ilić može da odahne makar trenutno, njegov bivši saigrač iz Partizana, Ognjen Ožegović, mu je sačuvao trenerski posao i Nižnjem Novgorodu. Posle mesec i po dana, i serije od 5 mečeva u prvenstvu bez poraza, njihov Pari je upisao pobedu, protiv Orenburga 2:1.

Računajući i Kup utakmice Pari iz Nižnjeg Novgoroda nije ostvario pobedu na 8 poslednjih mečeva do danas. Prethodni trijumf je bio protiv Himkija 9. avgusta i zato se jako tresla stolica legendarnom bivšem kapitenu Partizana.

Međutim, uspeli su u gostima da konačno upišu trijumf i sa njime pobegnu iz opasne zone, makar trenutno.

Najveće zasluge za to idu Ognjenu Ožegoviću, koji je bio ključna figura kod vodećeg gola Carukjana u poslednjem minutu prvog poluvremena, a potom i sam postigao gol za 2:0.

Ipak, bilo je strepnje do poslednje sekunde, jer su se domaći vratili u igru golom Bašića. Uspeli su gosti iz Nižnjeg da izdrže i preko 8 minuta sudijske nadoknade i upišu trijumf. Koliko im je to značilo videlo se i po slavlju nakon poslednjeg sudijskog zvižduka.