Tadić i Džeko
Printscreen: YouTube@sportklub

Tadić postigao gol, Kostić debitovao: Fener na srpski pogon do nove pobede

Fudbaleri istanbulskog Fenerbahčea slavili su u sedmom kolu turske Superlige sa 2:0 protiv Antalije u gostima.

Prvi gol postigao je doskorašnji kapiten fudbalera Srbije, Dušan Tadić, on je iskoristio sjajnu asistenciju Freda u 63. minutu, koji ga je “spojio sa golom”.

Tadiću je potom ostao lakši deo posla, da zatrese mrežu. Na kraju po datom golu, Tadić se okrenuo ka protivničkim navijačima, stavio ruku na uvo i gledao ka njima.

Koliko je Tadiću značio ovaj gol, videlo se i kada je emotivno proslavio. Usledio je glasni urlik, ali i psovka na srpskom u naletu emocija i naboja – Ajde, mamu vam j… – uzviknuo je Tadić.

Još jedan srpski fudbaler bio je akter na ovom meču. Debi u žuto-crnom dresu upisao je i Filip Kostić koji je u 46. minutu ušao u igru. Drugi gol ma utakmici viđen je u 81. minutu kada je Kelven pogodio u svoju merežu za 2:0.

Iako, se ne može reći da ekipa igra najlepši fudbal pod trenerskom palicom Žozea Murinja, ipak fudbal je učinkovit. Fener sa 16 bodova zauzima drugo mesto na tabeli iza Galatasaraja.