MEDITERANSKE IGRE ORAN 2022 , MEDITERRANEAN GAMES - NURASULOV MOGOMEDGADZHI Nurasulov Magomedgadzi rvac Srbije, Oran 27.06.2022. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS MEDITERANSKE IGRE, ORAN 2022, RVANJE, SRBIJA, SERBIA
Detalj sa rvačkog meča (Foto: MN press)

Borilačke veštine

Sin hrvatskog predsednika Zorana Milanovića osvojio medalju u Srbiji

Hrvatski rvač Marko Milanović (20) osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za takmičare do 20 godina, koje se održava u Novom Sadu. Sin predsednika Hrvatske Zorana Milanovića proslavio se u kategoriji do 130 kilograma i to kroz čuveni repesaž.

Milanović mlađi je pobedio Letonca Pijusa Baldisijusa, zatim izgubio od Turčina Bakira, ali s obzirom na to da je ovaj drugi prošao u finale, Marko je dobio novu šansu i svladao Grka Gkirnisa i Jermena Harutjunjana za treće mesto.

Inače, sin hrvatskog predsednika je u detinjstvu je trenirao džudo, a zatim je prešao na rvanje i član je rvačkog kluba Metalac iz Zagreba.

Srbija uzela medalju posle 11 godina

Juniorski reprezentativac Srbije Andrija Mihajlović osvojio je bronzanu medalju na istom takmičenju. On je u kategoriji do 87 kilograma grčko-rimskim stilom u osmini finala pobedio Gulijeva iz Azerbejdžana, a u četvrtfinalu je bio bolji od Grka Papasa.

Srpski rvač je u polufinalu poražen od Bolkvadzea iz Gruzije, koji je potom osvojio titulu šampiona Evrope. Andrija je u borbi za treće mesto pobedio Vojčeha Ivanovskog iz Poljske i ovo je bila prva medalja za rvače Srbije na juniorskim šampionatima Evrope posle 11 godina.

– Srpski rvači nastavili su sa odličnim rezultatima ovog leta na međunarodnoj sceni. Posle srebra Stevana Kojića na kadetskom šampionatu Evrope, ovo je još jedna medalja koja je potvrda izvanrednog stručnog rada i dokaz da srpsko rvanje ima svetlu budućnost – navode iz Saveza.