Micić

Borilačke veštine

Sve je brojnija olimpijska porodica Srbije: Rvač Micić osvojio medalju i normu za Pariz

Srpski rvač Stevan Micić plasirao se u finale Svetskog prvenstva u slobodnom stilu u kategoriji do 57 kilograma i tako obezbedio medalju. Samim tim je obezbedio i plasman na Olimpijske igre u Parizu sledeće godine.

Micić je tako postao 30. član olimpijskog tima Srbije za OI u Parizu. Srpski rvač je osigurao 107. medalju za našu zemlju na velikim takmičenjima, odnosno petu u slobodnom stilu.

Na putu do finala u beogradskoj Areni Mićić je prvo pobedio Korejca Kima sa 11:0, zatim je bio bolji od Abdulaeva iz Uzbekistana – 7:2.

U četvrtfinalu bio je bolji od aktuelnog olimpijskog šampiona Rusa Ugueva (9:7), a u polufinalu je savladao i aktuelnog svetskog prvaka Abakartova (6:2) iz Albanije.

U borbi za zlato, koja je na programu u ponedeljak, Mićić će za rivala imati Japanca Reija Higučija.