EURO 2024

Danci i Englezi nas upropastili: Remi kojim su svi dobili, a samo Srbija izgubila (VIDEO)

Danci i Englezi su podelili bodove u Frankfurtu u velikom derbiju (1:1) i kolo pre kraja grupne faze potpuno zakomplikovali situaciju u grupi C na Evropskom prvenstvu u kojoj su još i Srbija i Slovenija.

Englezi su poveli golom Kejna, Skandinavci izjednačili evrogolom Hjulmanda u prvom poluvremenu, a najviše je posle velike borbe izgubila naša reprezentacija, koja u poslednjem kolu mora da ide isključivo na pobedu protiv Danske, jer bi je eventualni remi poslao kući.

Selekcija Gereta Sautgejta je ovim bodom verovatno obezbedila plasman u osminu finala na Evropskom prvenstvu i u najgorem slučaju treće mesto u grupi, ali igra uopšte ne obećava uoči nastavka takmičenja.

Engleska je bolje otvorila utakmicu i posle 18 minuta igre krunisala terensku nadmoć. Kajl Voker je sjajno protrčao pored levog beka Kristijansena, poslao pas pred petarac Danaca, a lopta je u “karambolu” stigla do Harija Kejna, koji ju je sa nekoliko metara lako stigao do prvenca u Nemačkoj.

Identično kao i na meču protiv Srbije, ekipa Gereta Sautgejta se povukla posle vođstvana svoju polovinu, što je Danska je uspela da kazni u 34. minutu. Kombinovali su Skandinavci, lopta je došla do Mortena Hjulmanda, koji je fantastično šutirao sa oko 25 metara, a lopta od stative završila u mreži.

Ta dva gola faktički su jedino vredno pomena u prvom poluvremenu, a nastavak je doneo terensku nadmoć Danaca i novo mučenje Engleza, koji su daleko od glavnog favorita za osvajanje titule na EURU. Sve što Srbija nije uspela da uradi u prvom kolu, uradili su Danci.

Foden, Belingem, nemoćni Trenet Aleksander Arnold – koji je zamenjen u 53. minutu – igrali su očajno. Sautgejt je u 69. isterao u jednom dahu Saku, Kejna i Fodena i poslao u igru Votkinsa, Bovena i Ezea, ali sem pokušaja napadača Aston Vile kada je Šmajhel sjajno odbranio Englezi nisu uradili ništa.

Pre toga je najbolju šansu za Engleze propustio Foden, koji je pogodio stativu u 56. Na drugoj strani najbolje prilike za borbene Dance propustio je iskuni vezista Hojbjerg koji je dva puta sa distance zapretio Pikfordu, ali je na kraju ostalo nerešeno.