EURO 2024

Englez prekinuo meč Nemačke i Danske u 36. minutu: Pogledajte zašto (VIDEO)

Utakmica osmine finala Evropskog prvenstva između Nemačke i Danske prekinuta je u 36. minutu u Dortmundu zbog jake grmljavine i groma koji je udario u okolini stadiona.

Glavni sudija Majkl Oliver iz Engleske odlučio je da se fudbaleri obe selekcije, kao i arbitri povuku u svlačionice dok ne prođe grmljavina, koja se videla čak i tokom direktnog prenosa.

U tom trenutku stadion Borusije je zasut obilnom kišom, ali i gradom s ledenicama veličine ping-pong loptica. Navijači su se sakrili ispod pokrivenog dela stadiona i čekali da se vreme smiri. S krova stadiona kiša se slivala u vodopadima.

U trenutku prekida rezultat je bio 0:0, a posle 15-ak minuta meč je nastavljen. Dok je pauza trajala, neki navijači su se čak i tuširali na tribinama stadiona Borusije. Danci su se sigurno dobro zabavili.

Ukoliko Nemci i Danci budu i u nastavku igrali tvrdo i bez golova, može lako da se desi da se ovaj meč završi i iza ponoći, pogotovo ako ode najpre u produžetke.

Oliver oštetio Nemce?

Oliver je, inače, Nemcima poništio vodeći gol već u četvrtom minutu kada je Niko Šloteberk posle kornera Krosa pogodio glavom mrežu rivala. Englez je signalizirao prekršaj nad golmanom Danske Šmajhelom, ali se njegovi zemljaci ne slažu sa tom odlukom.

– Gledajući snimak, ne vidim ništa sporno. Gundogan ne ometa golmana, Šloterbek skače i ubacuje loptu u mrežu glavom. I nijedan Danac se ne žali, pa čak i ako govore o minimalnom bloku od strane Kimiha. Ovo je užasna odluka Olivera. Užasno – rekao je nekadašnji napadač Totenhema Daren Bent.

Sporni pogodak Nemačke pogledajte na snimku ispod.