Kristijano Ronaldo, Pepe, EURO 2024

EURO 2024

Francuzi bez gola iz igre u polufinalu EURO 2024: Tužan kraj za Ronalda! Feliks ušao da šutne, pa promašio

Fudbaleri Portugala i Francuske sastali su se u četvrtfinalu na EURO 2024 i kao što smo mogli da očekujemo, pružili su svetu veliku borbu. Na kraju, slavili su Francuzi posle penala, a rezultat nakon 120 minuta fudbala bio je 0:0. U penalima 5:3.

Iako su u prvom poluvremenu možda Francuzi bili ti koji su imali više od igre, ali u prilično dosadnom prvom poluvremenu, u prvoj polovini drugog su Portugalci napadali i pretili. Majk Menjon (Manjan, kako vam draže) i Eduardo Kamavinga su možda bili najzaslužniji što Ronaldo i drugari nisu poveli.

Imao je sredinom drugog dela igre i Rendal Kolo Muani priliku, veoma izglednu, ali ju je promašio zahvaljujući sjajnom startu Rubena Dijaša. Baš ga neće pogoci na velikim mečevima, setimo se samo onog promašaja protiv Argentine u finalu Svetskog prvenstva.

Jedan zanimljiv podatak posle ovog meča jeste da je Kristijano Ronaldo u nokaut fazama velikih takmičenja za reprezentaciju od 2004. godine do danas postigao svega tri pogotka. Isto koliko i Zinedin Zidan koji je karijeru završio 2006.

Inače, Ronaldo je imao danas i 35. izveden slobodan udarac na Evropskim prvenstvima, a tako još nije postigao nijedan gol. Na Svetskim jeste jedan. Iz 24 pokušaja.

Posle te početne portugalske inicijative u drugom poluvremenu, Francuzi su preuzeli primat, pa su zaređali nekoliko prilika, ali utisak je da nisu imali baš ni sreće. Lopta jednostavno nije htela u gol, čak i kada je delovalo da su Portugalci matirani.

U produžecima nije viđeno puno fudbala, više se taktiziralo, napravili su treneri i nekoliko taktičkih izmena s namerom da im određeni igrači izvedu penale, a onda se pristupilo takozvanom “fudbalskom ruletu”.

Diogo Košta Slovencima odbranio sve, Francuzima nijedan penal!

Sve oči tamo su bile uprte, pre svih, u Dioga Koštu, koji je odbranio sva tri penala protiv Slovenije. Doduše, i Majk Menjon je fantastičan “penaldžija”.

Dembele i Ronaldo u prvoj seriji bili su precizni.

Fofana i Bernardo Silva u drugoj takođe. Inače, u prve dve serije, Menjon je oba puta pročitao stranu, Kosta nijednom.

U trećoj seriji, prvo je bio precizan Kunde, a onda je loptu uzeo Žoao Feliks, koji je ušao s namerom da izvede jedanaesterac. Ta odluka se nije isplatila Robertu Martinezu, jer je ovaj pogodio stativu.

Bredli Barkola, koji je takođe ušao da izvede penal, i to umesto Mbapea, precizno je otvorio četvrtu seriju i doneo Francuzima 4:2. Nuno Mendeš je imao svu težinu ovog sveta na svojim leđima koji trenutak kasnije, ali on nije dozvolio da se to oseti. Pogodio je rašlje.

Pristupilo se petoj seriji, gde je šutirao Teo Ernandez. Mogao je da postane junak ili tragičar. Levi bek je “odabrao” da bude junak!

Kristijano Ronaldo završio s Evropskim prvenstvima

Kristijano Ronaldo je, inače, završio karijeru, barem kada su u pitanju Evropska prvenstva.

Da li će igrati na Svetskom za dve sezone, odlučiće sam igrač u dogovoru sa Fudbalskim savezom Portugala.

Podsetimo da je on jednom bio šampion Evrope, i to baš sa Portugalom, 2016. godine usred Francuske.

Francuska bez gola iz igre u polufinalu

Neverovatan je način na koji je francuska reprezentacija stigla do polufinala.

Na celom turniru u pet utakmica postigla je tri gola, od kojih su dva bili autogolovi – protiv Austrije i Belgije. Gol iz igre nije dao nijedan francuski igrač s obzirom na to da je Kilijan Mbape u grupnoj fazi protiv Poljske bio precizan iz penala.

S kim dalje igraju vicešampioni planete?

U polufinalu, večerašnji pobednik igraće sa Španijom, koja je ranije tokom dana bila bolja od Nemačke posle produžetaka 2:1.

Na ostatak turnira možete da se kladite OVDE, a svu statistiku ispratite u našem Kup centru.