Albanija, Hrvati

EURO 2024

Hrvati doživeli tragediju protiv Albanije: Gubili do 75′, pa vodili do 95′, i na kraju poklekli (VIDEO)

Hrvati su bili pred time da ostvare izuzetno bitnu pobedu, kada je dalji plasman na Evropskom prvenstvu u pitanju. Međutim, prosuli su pobedu nad nad Albanijom u petom minutu nadoknade drugog poluvremena. Imali su 2:1 i to posle preokreta, ali su primili gol pred sam kraj i odigrali nerešeno 2:2.

Izabranici Zlatka Dalića su doživeli pravu tragediju, iako su čak Albanci postigli prvi gol na ovom meču. Već u 11. minutu preko Ćazima Lačija. A onda su parkirali autobus ispred svog gola.

I preko pola sata fudbala su s tim autobusom izdržali. Tada je jedan genijalan potez Andreja Kramarića, posle ništa lošije asistencije Anta Budimira, stavio tačku na takvu kukavičku igru naših južnih komšija.

A onda, komšije sa zapada, samo dva minuta kasnije, došli su do potpunog preokreta, i to posle autogola koji je postigao igrač Darmštata Klaus Đasula.

Pokušao je tada Silvinjo, selektor Albanije, da uvođenjem napadača Arbera Hodže (koji igra u hrvatskom Dinamu) i Mirlinda Dakua (iz Rubina iz Kazanja) pokuša da ponovo ugrozi Hrvate, što umalo da mu se isplati u 90. minutu. Međutim, tada se Daku našao u ofsajdu.

A onda, upravo je Hodža odigrao odličan pas prema Mitaju, Mitaj dodao do Đasule, a Đasula se iskupio za sve. Dao je gol, posle velikog kiksa Josipa Šutala, koji je imao zaista košmarnu sezonu i sa Ajaksom u nekim trenucima.

Bilo je i ružnih scena

I Hrvati i Albanci pred ispadanjem

Situacija u grupi B na EURO 2024 je takva da Španci i Italijani imaju po tri boda, oni sutra igraju svoj meč, na kome bi remi verovatno i jednima i drugima osigurao plasman u drugu fazu.

Što se Hrvata tiče, situacija im sada deluje kataklizmično. Oni u poslednjem kolu moraju da pobede Italiju. Aktuelnog šampiona Evrope. Veoma teška utakmica za vađenje.

Kad su Albanci u pitanju, oni bi u poslednjem kolu morali da pobede Španiju, kako bi se nadali tome da kao najbolja trećeplasirana ekipa mogu u osminu finala.

Sve o EURO 2024 možete ispratiti na našem Kup centru. Na meč Srbije i Slovenije možete da se kladite OVDE.