Navijači Engleske na meču sa Slovačkom
Srećnici: Navijači Engleske (Foto: Printscreen/RTS)

EURO 2024

Iznervirani Englezi izašli sa stadiona pre gola Belingema: Pogledajte kako su reagovali kad su čuli rezultat

Engleska je u neverovatnoj utakmici osmine finala Evropskog prvenstva posle produžetaka pobedila Slovačku sa 2:1. Preokret je počeo u četvrtom minutu nadoknade kada je Džud Belingem makazicama izjednačio, a u prvom minutu produžetka Hari Kejn je pogodio za veliki preokret.

Više od 90 minuta Engleska je igrala loše. Selekcija Gereta Sautgejta igrala je sporo i bezidejno, a strašan gol Belingema im je bio prvi udarac u okvir gola na utakmici. Gol Kejna u 91. kojim su prošli u četvrtfinale im je bio drugi i poslednji udarac u okvir na čitavom susretu.

Zanimljivo je da neki navijači Engleske koji su doputovali u Gelzenkirhen, platili put i ulaznice, nisu uopše videli te golove, posebno prelepi koji dao Belingem. Iznervirani očajnom igrom svoje reprezentacije napustili stadion Šalkea pre kraja regularnog dela.

Jedan navijač je već pozivao na smenu selektora uz komentar da je igra tima “sr***e”, dok nije imao pojma da je Engleska izjednačila, a drugi je saznao informaciju i uz veliko olakšanje samo rekao:

– Nema veze, ako moram da biram da li ću da se vratim ili da Engleska prođe, neka Engleska prođe – rekao je navijač u dresu heroja Belingema sa brojem 10 na leđima.

Podsetimo, Engleska će u četvrtfinalu igrati sa Švajcarskom u subotu 6. jula od 18 sati u Dizeldorfu. Belingem, heroj pobede nad Slovacima, nada se da neće biti opet napeto kao u nedelju.

– Kada ste na 30 sekundi od odlaska kući i osećate se kako ste izneverili naciju, a onda se jednim udarcem lopte sve preokrene… To je osećaj koji ne želim, ali kada do njega dođe, onda je sjajno. Igranje za Englesku je odlična stvar, ali takođe nosi sa sobom i veliki pritisak – rekao je Belingem.