Austrija - Holandija

EURO 2024

Ludnica u grupi D: Austrija iskoristila kiks Francuske i došla do prvog mesta – viđen i sedmi autogol

Veoma interesantno popodne gledali smo na EURO 2024 u grupi D.

Austrija je slavila nad Holandijom sa 3:2, dok je Francuska remizirala sa Poljskom 1:1.

Austrija – Holandija

Poveli su Austrijanci autogolom Malena u 6. minutu.

Tim autogolom, došlo se do neverovatnog statističkog parametra. Čak dve trećine autogolova na Evropskim prvenstvima pale su na poslednja dva. 11 na EURO 2021, kao i sedam do sada na ovom takmičenju.

Zaista neverovatan podatak.

Međutim, igrao se tek drugi minut drugog poluvremena kada je Kodi Gakpo doneo izjednačenje Holandiji, da bi ipak u 59. minutu Austriji novu prednost doneo Romano Šmid.

Na 2:2 poravnao je Memfis Depaj u 77. minutu posle poništene odluke sudije da ne prizna taj pogodak.

A onda je konačan rezultat postavio Marcel Sabicer u 80. minutu.

Austrija je zahvaljujući ovom rezultatu završila kao prva, pa će ići na drugog iz grupe F. Holandija kao trećeplasirana sa četiri boda sigurno ide u osminu, neće morati da čeka rasplet drugih mečeva, ali će morati da sačeka da vidi na koga ide u narednom kolu.

Francuska – Poljska

Mučili su se Francuzi sa Poljacima, u prvom poluvremenu nisu uspevali da savladaju raspoloženog Lukaša Skorupskog, ali su do pobedonosnog gola došli u drugom. Konačan rezultat mislio je da je postavio Kilijan Mbape, ali nije.

Novi fudbaler Reala iz Madrida postigao je pogodak sa bele tačke u 56. minutu, ali je takođe sa bele tačke, posle jednog ponavljanja zbog izletanja golmana Manjana, bio precizan i Robert Levandovski za konačnih 1:1.

Tako je Austrija završila kao prva u grupi, a u osmini finala će igrati sa drugoplasiranim timom iz grupe E, što mogu da budu i Turska i Češka, ali i Gruzija nekim ludim raspletom.