Ilkaj Gindogan, Nemci pobedili Mađare

EURO 2024

Nemci u osmini finala! Mađari se ispromašivali, pa skoro sigurno ispali s Evropskog prvenstva (VIDEO)

Nemci su prejaki za svoju grupu na EURO 2024. Škote su već deklasirali 5:1, a sada su slavili i nad Mađarskom. Prilično rutinski su se već sada plasirali u osminu finala.

Konačan rezultat bio je 2:0.

Prvi pogodak, Nemci su dali preko Musijale, doduše, možda je Gindogan faulirao defanzivca Mađarske, ali sudija Dani Makeli to nije svirao.

Mađari su, itekako, imali svoje prilike, posebno u prvih 45 minuta, ali ne samo da su ih i sami promašivali, već je i Manuel Nojer bio na visini zadatka.

A onda, u 67. minutu, upravo Gindogan je kaznio sve to, postavivši konačan rezultat. Akciju je započeo Musijala, a asistirao je Maks Mitelštat.

Interesantan podatak o Toniju Krosu posle 78 minuta ovog meča bio je da je probao 107 dodavanja, a promašio ih je samo dva. Oba u drugom poluvremenu. Posle toga – nijedan!

Pogledajte i stanje na tabeli ove grupe pred meč Škotske i Švajcarske. Mađarska još ima samo teorijske šanse da se plasira, i to ukoliko Škotska večeras slavi nad Švajcarcima.

Sve o EURO 2024 možete ispratiti na našem Kup centru. Na meč Škotske i Švajcarske možete da se kladite OVDE.