EURO 2024, Škotska i Švajcarska

EURO 2024

Nestvarno! Škoti dali dva gola na EURO 2024, a da nisu dali nijedan

Škotska i Švajcarska odmeravaju snage u drugom kolu grupne faze EURO 2024.

Škoti su poveli u 13. minutu nakon jednog kontranapada, kada je Skot Mektominej probio po strani i šutirao, a lopta se odbila od Fabijana Šara i završila u mreži Švajcarske.

Izjednačenje je stiglo u 27. minutu, kada je Đerdan Šaćiri postigao spektakularan gol. Taj gol značio je da je Šaćiri postao strelac na šest velikih takmičenja zaredom na kojima je učestvovao sa Švajcarcima.

Inače, ovo je Škotskoj bio drugi autogol na Evropskom prvenstvu, tačnije, oba pogotka za nju, postigli su protivnički fudbaleri.

Naime, protiv Nemačke su izgubili sa 5:1, ali su se tada upisali na semafor zahvaljujući autogolu. Antonio Ridiger je postigao autogol, dok Škoti tokom ostatka utakmice nisu uspeli da upute nijedan udarac u okvir.

Videćemo hoće li se nešto tu možda promeniti.

Inače, da podsetimo, uoči ovog duela najavili smo vam da su na ovom Evropskom prvenstvu pala već četiri autogola, na šta možete da se kladite na sajtu Soccerbet.