denzel damfriz hari kejn

EURO 2024

Od očaja do sjaja za samo par minuta: Damfriz zgrešio penal, ali onda se za sve iskupio – umalo i sa kamatom (VIDEO)

Neverovatno je kakva je igra fudbal. Možda nije kao košarka da je u svakom napadu novo uzbuđenje, možda nije kao rukomet da golmani često vade loptu iz svoje mreže, ali ono što se u fudbalu može desiti, ne može nijedan drugi sport da nam pruži. Novi dokaz za tako nešto bio je Denzel Damfriz, desni bek Intera i Holandije, koji je za samo par minuta došao od očaja do sjaja.

Prvo je, pri rezultatu 1:0 za njegov tim, Damfriz na veoma naivan način zgrešio penal nad Harijem Kejnom.

Kejn je tada bio precizan postigavši svoj šesti gol u nokaut fazama Evropskih prvenstava, čime je postao najefikasniji igrač nokaut faza na EURO ikada.

Međutim, samo par minuta kasnije, Englezi su imali stopostotnu šansu. Fil Foden je ušao u peterac, šutirao je, ali je tada sa gol linije loptu sklonio upravo Denzel Damfriz.

A onda, sedam minuta kasnije, pogodio je prečku glavom. Neverovatno šta se sve čoveku izdešavalo u prethodnih desetak minuta.