Škotska - Švajcarska

EURO 2024

Škotska je i dalje živa, Švajcarci sa Nemcima odlučuju o prvom mestu: Bliži se rasplet u grupi A

Škotska i Švajcarska odigrale su drugi remi u ovom danu, pošto je konačan rezultat u drugom meču drugog kola Grupe A na EURO 2024 bio 1:1.

Međutim, moglo je da bude i drugačije.

Škoti su poveli u 13. minutu nakon jednog kontranapada, kada je Skot Mektominej probio po strani i šutirao, a lopta se odbila od Fabijana Šara i završila u mreži Švajcarske.

Izjednačenje je stiglo u 27. minutu, kada je Đerdan Šaćiri postigao spektakularan gol. Taj gol značio je da je Šaćiri postao strelac na šest velikih takmičenja zaredom na kojima je učestvovao sa Švajcarcima.

Imali su Švajcarci više prilika u drugom delu meča, imali su i Škoti svoje, ali jednostavno lopta nije htela u gol. Daleko od toga da je utakmica bila dosadna.

Treba pomenuti i da je Švajcarcima poništen jedan pogodak krajem meča.

U poslednjem kolu se Švajcarska susreće sa Nemačkom, dok će Škotska igrati sa Mađarskom. Samo pobeda je može odvesti u osminu finala.

Sve o EURO 2024 možete ispratiti na našem Kup centru. Na ostale mečeve možete da se kladite OVDE.